Bojujte s hladem aktivně

Rozhodli jste se zhubnout a máte problém s hladem? Pokud ano, měli byste vytáhnout do boje proti němu. Jak se lidově říká, hlad je sice nejlepším kuchařem, ale v případě režimu hubnutí je spíše na škodu. Člověk už má i jen tak chuť na potraviny, jež nejsou dietním jídelníčkem schváleny, ale měl by se snažit vytrvat a opravdu si je nedat. Rozhodně byste neměli klást rovnítko mezi slova hlad a chuť.

Proti hladu jen s kvalitními potravinami a tekutinami

Ano, již nadpis prozrazuje, že hlad není jen projevem prázdného žaludku. Už v dávných dobách však naši předkové věděli a tvrdili, že hlad je převlečená žízeň. Z tohoto důvodu doporučovali pít čistou vodu, která organismus v teplém počasí zchladila a zároveň pomohla s trávením. I z tohoto důvodu se teď doporučuje pokrmy řádně zapít, protože budete mnohem dříve sytí a nebudete mít při konzumaci jídla potřebu se přejídat.

Je léto. Pokud máte doma zahrádku, můžete si kvalitní ovoce a zeleninu pěstovat sami a nemusíte se spoléhat na produkty ze super- a hypermarketů. Produkty jsou většinou dováženy z ciziny a často jsou z důvodu prodloužení jejich trvanlivosti ošetřovány chemikáliemi, což pro náš organismus nemusí být zrovna nejlepší.

Stejně tomu je i s dalšími potravinami, které jsou doplňovány o nejrůznější aditiva, ať už se jedná o ta, jež podporují chuť, nebo ta, s jejichž pomocí se zvýší čas, kdy je potravina poživatelná a zdraví nezávadná.

O tekutinách v letním období jsme toho zatím moc nenapsali. Nicméně pár řádků si jistě v našich článcích zaslouží. Přeci jen, důležité je, abychom se doplňováním tekutin osvěžili, doplnili energii, ale zároveň do sebe nedostali moc cukru. Tato látka je totiž příčinou toho, proč během chvilky budete mít opět žízeň a zároveň častokrát dostanete chuť na sladkosti a další podobné laskominy, kterými si rádi zpestřujete dlouhé chvíle.

Nezahánějte jídlem nudu

Jak jsme psali výše, není dobré klást rovnítko mezi hlad a chuť a stejně tak ani mezi hlad a nudu. Problémy s nadváhou mají většinou ti jedinci, kteří dlouhou chvíli zaháněli všemožnými dobrotami a nehleděli na to, co je v potravinách, které bezhlavě konzumovali, obsaženo.

Většinou takovéto poživatiny mají v sobě vysoký obsah nezdravých tuků, cukrů a pyšní se mimo jiné i vysokým glykemickým indexem, což pro nás automaticky znamená, že se jimi budeme bezhlavě dopovat i přesto, že nebudeme mít hlad a třeba už ani chuť něco jíst.

Podobný styl stravování je problematický po celý rok, nicméně v létě se pro nás může stát velkým strašákem, protože kvůli němu může dojít k nejrůznějším zdravotním problémům.

Ať už se jedná o konzumaci nesprávně uchovávaných potravin, jež se na sluníčku zkazily, nebo o přeslazené poživatiny, které mohou vést nejen k přejídání, ale také k dehydrataci. Abychom se vyhnuli dehydrataci, měli bychom pít zejména čistou pitnou vodu bez bublinek.