Cvičme pro lepší postavu

1. Cvičme pro lepší postavu - Post

Všichni neustále dokola omílají stále jedno a to samé. Bez pohybu hubnout téměř nelze. I my si myslíme, že bez aktivního způsobu života je hubnutí náročné a mnohdy nepřináší téměř žádné výsledky. Pokud nějaké přinese, tak jsou jen krátkodobé a věřte tomu, že se určitě nevyhnete takzvanému jojo efektu.

V následujících řádcích se podíváme na to, na co se nejčastěji ženy vymlouvají, aby nemusely jít cvičit. Poradíme vám, jak těmto vytáčkám předejít a řekneme si, co vše získáme, když na výmluvy zapomeneme a začneme konat.

Výmluvy, výmluvy a zase jen výmluvy

Každá žena touží ve svém životě po krásné postavě. Ve skrytu své duše modelkám tělo závidí, ale často nedělají nic pro vyladění své linie. Všichni vědí, že pohyb je pro hubnutí a tvarování postavy velice důležitý, nikdo se však tohoto moudra nedrží a raději se všichni vymlouváme. Nejrůznější vytáčky můžeme slyšet nejčastěji od žen.

Nejvíce můžeme z úst žen slyšet, že nemají čas cvičit, protože musí doma uklidit, musí uvařit večeři svému partnerovi, musí se postarat o svoje ratolesti (ty většinu svého času stráví u počítače) a v neposlední řadě musí být doma, co kdyby přišla návštěva a ony byly zrovna pryč.

No, co na tyto výmluvy říci… Nikdo nic nemusí, ale může nebo chce. Přehodnoťte tedy svoje priority a pokuste se každý den věnovat aspoň půl hodinky sama sobě.

Procházky

Můžeme vás ubezpečit, že nemusíte docházet na hromadná cvičení, kde vás někdo bude nutit provádět cviky, jež vám nedělají zrovna nejlépe. Začněte zlehka, a to třeba krátkými procházkami ve svižném tempu. Tímto způsobem se vydáte ven do přírody, nadýcháte se čistého vzduchu, načerpáte pozitivní energii, ale hlavně pokud zvolíte rychlejší tempo a budete chodit minimálně půl hodiny, vaše tělo pomalu začne spalovat uložený tuk.

Procházky ve svižnějším tempu můžeme společně s během zařadit ke kardio cvičením, při nichž se zhruba po dvaceti minutách aktivuje spalování tuků. Věřte tomu, že ve chvíli, kdy se vrátíte domů a dáte si nějakou zdravou svačinku, třeba šťavnatý ovocný salát, jenž doplní vaši energii a úžasně vás osvěží, budete mít sama ze sebe skvělý pocit a radost.

Při tělesné aktivitě, ať už je jakákoliv, se do těla vyplavují takzvané hormony štěstí – endorfiny. Z tohoto je zřejmé, že pokud se sebou začnete aktivně něco dělat, přidanou hodnotou vám bude dobrá nálada a radost i z malých dílčích úspěchů.

Cvičíme

Abyste mohla cvičit, nemusíte běhat do posilovny nebo na hromadné hodiny do tělocvičny. Úplně vám postačí pár cviků, jež si uděláte doma. Rozložte si podložku a procvičte si postupně celé tělo. Začněte hezky u hlavy a postupujte směrem dolů k nohám. Nezapomeňte na žádnou partii.

S cvičením začínejte postupně a pomalu. Rozhodně si hned na začátek nedávejte velkou dávku, z níž vás maximálně bude bolet celé tělo. Aby bylo cvičení účelné, mělo by být důsledné a vy byste měla být disciplinovaná a měla byste dodržovat svůj cvičební plán.

Při domácím cvičení je důležité, abyste kladla velký důraz na správné provedení cviků. Pokud si nejste jistá tím, že to sama zvládnete, doporučujeme vám, navštívit hodiny s lektorem, jenž povede vaše kroky a případně vás upozorní na chyby, které byste případně při cvičení dělala. Nestojíte přece o to, abyste si pokazila držení těla, nebo si ublížila jen kvůli tomu, že provedete špatně jeden cvik.

Závěrem

Nebojte se cvičení. Dejte si na své cestě za cílem spoustu těch menších dílčích a jděte si za ním pomalu. Obrňte se potřebnou trpělivostí. Čím rychleji budete chtít být v cílové rovince, tím krátkodobější budou konečné účinky. Ve chvíli, kdy se na svou vytyčenou metu dostanete, rozhodně nepolevujte, byla by to velká chyba.