Dejte sbohem alkoholu, zabijáku hubnutí

Snažíte se zhubnout a nejde vám to? Jistě jste přemýšleli o důvodu, proč tomu tak je. Od základu jste změnili svůj životní styl a jídelníček, i přesto však kilogramy zůstávají a s nimi i tukové polštářky, které rozhodně nelichotí vaší postavě. Ač si kladete otázky a snažíte se přijít na jejich řešení, jen málokomu se pravou podstatu podaří odhalit.

Vylučte ze svého těla toxiny

Toxiny? Říkáte si, že ve svém těle žádné nemáte ani je nepřijímáte? Budete se divit, ale možná jsou právě ve vašem případě kamenem úrazu. Pijete alkohol, požíváte jej často a rádi? Pokud jste si na tuto otázku odpověděli kladně, uhodili jste hřebíček na hlavičku. Samotné pití alkoholu vaší postavě neškodí, avšak látky v něm obsažené jí mohou ublížit hodně, protože působí na metabolismus.

Alkohol byste v žádném případě neměli pít nalačno. Budete mnohem dříve opilí a zároveň můžete dostat toxický šok, protože tato látka ve vašem těle působí coby toxin.

Pokud se před požitím alkoholu řádně najíte, stejně alkohol ve vašem těle nadělá paseku. Vaše tělo ve chvíli, kdy zaregistruje přítomnost této toxické látky, s ní zahájí boj, což odvede veškerou pozornost od trávení stravy.

Metabolismus se tedy věnuje spalování alkoholu a nerozkládá složky pozřeného pokrmu, ať už se jedná o sacharidy, tuky či bílkoviny, jež jsou velice důležité pro doplnění energie.

Alkohol a glykemický index

Alkohol našemu tělu všeobecně nijak neprospívá. Jeho pitím do svého těla dostáváme kalorie, které nám nepřináší žádnou energii, protože ve skutečnosti jsou naprosto prázdné. I přesto je však nutné upozornit na fakt, že alkohol má vysoký glykemický index, což pro nás znamená problém.

Vysoký glykemický index stojí za tím, že nám alkohol zachutná a u jedné skleničky nezůstane. Pokud u jedné sklenky zůstane, tak ale počítejte s tím, že během chvilky dostanete chuť na něco dobrého, abyste doplnili energii. Protože dobré věci mají často též vysoké hodnoty glykemického indexu, můžeme počítat s tím, že rozhodně nezhubneme, spíše si podryjeme tímto jedním prohřeškem naše snažení.

Alkohol nás tedy nutí neustále jíst, jak jsme již poznamenali, sám o sobě obsahuje jen prázdné kalorie, ale v případě přijímaných pochutin je tomu jinak. Pochutiny mají často nejen vysoký glykemický index, ale také velké množství kalorií.

Se změnou způsobu trávení je pak pevně svázáno i to, že se nám usazuje tuk v problematických partiích. Takto uložený tuk se potom spaluje mnohem déle a hůře, než je tomu při trávení tuku přijatého z potravy.

Pokud si tedy chcete užívat opojných účinků alkoholu na váš organismus, musíte počítat i s vedlejšími účinky. Avšak jednu skleničku si občas dopřát můžete. Ta vás nepřivede ani k závislosti a na vaši postavu bude mít jen malý dopad.