Do plavek bez stresu

Každý z nás se vždy před teplými letními dny zabývá otázkou, jak zhubnout do plavek. Jsme zoufalí, přehnaně sebekritičtí a trýzníme se nesmyslnými dietami, jež nám většinou ani k ničemu nepomohou, maximálně tak k tomu, že se po sezoně budeme trápit opět, a to kvůli jo-jo efektu, který po podobných nepřiměřených zásazích do jídelníčku a následnému vrácení se k původnímu formátu stravování.

Zvolte správnou barvu plavek

Stejně, jako tomu je u běžného užitkového oblečení, je nutné i v případě plavek vzít v potaz fakt, že velkou roli při výběru hrají barvy, případně barevné vzory. Lidé s dokonalou postavou si mohou dovolit jakoukoliv barvu, stejně tak můžeme mluvit i o těch, kteří jsou i přes nedokonalosti se svou postavou spokojeni.

Ti, kteří se trápí, protože neměli takové štěstí a trápí je nedokonalosti ve formě tukových polštářků uložených v problematických partiích, však musí sázet zejména na barvy univerzální, které opticky zeštíhlují.

K takovým barvám patří třeba černá, která je hodně oblíbenou pro svůj efekt optického zeštíhlení postavy. K nevhodným barvám se řadí například tělová. Pro svou přílišnou nevýraznost, kdy mnohdy dojde k optickému splynutí pokožky s barvou oděvu či plavek, je tato barva vcelku nepraktická. I přesto, že na sobě něco máte, působí to, jako byste se kolem bazénu promenovali nazí.

Kromě toho také tato barva spíše nedokonalosti odhaluje, než aby je naopak zakrývala. Vcelku špatnou variantou jsou i fosforeskové barvy, jež také na problematické partie strhují nežádoucí pozornost.

Co se týče vzorů, nejvíce postavě s drobnými nedokonalostmi padnou vodorovné proužky, které tělo opticky prodlouží. Nevhodné jsou proužky svislé, velké geometrické tvary, či naopak drobné geometrické tvary v hustém potisku. Vše by mělo být přirozené a důležité je, abyste se cítila příjemně.

Sáhněte po správném střihu

Na trhu s oděvy, ale i s plavkami se můžeme setkat s celou řadou střihů a je jen na vás, který si vyberete a v jakých se budete cítit nejlépe. Pokud si sebou a svou postavou nejste úplně jistá a nechcete se nikde moc ukazovat, pořiďte si jednodílné plavky, které skryjí veškeré nedokonalosti. Aby bylo dílu učiněno zadost, vezměte si s sebou k bazénu nebo na pláž dlouhý šátek, který si můžete uvázat buď jako sukni, nebo jako šaty. Tímto způsobem před světem ukryjete naprosto všechno.

Pokud jste se svou postavou relativně spokojená, můžete si pořídit dvoudílné plavky, které by však neměly mít žádné výrazné aplikace v oblastech, k nimž nechcete vztahovat tolik pozornosti. Vyzdvihněte opravdu jen ty partie, na které jste hrdá. Jsou to prsa? Pořiďte si podprsenku s řasením. Chcete-li zvýraznit pěkně tvarované hýždě, můžete si pořídit nějaké pěkně vykrojené kalhotky, nicméně nedoporučujeme tanga.

Pěkně tvarovanou a vysportovanou postavu v žádném případě neschovávejte a vystavujte ji světu na odiv. Pomohou vám k tomu jednodílné plavky s prostřihy, které mohou být buď na zavazování, nebo mohou mít prostřih třeba jen v oblasti beder.

Závěrem

Věřte tomu, že je pouze a jen na vás, které plavky si pořídíte. Na trhu jich je spousta. Jediné, co byste měli mít neustále na mysli, je fakt, že by vám plavky měly sedět již při koupi. Rozhodně si nekupujte o číslo menší, protože potom byste byly akorát zklamané, že jste si je koupily a nemohly jste je využít, protože jste se do nich nevešly.