Hubneme zdravě a bez vedlejších účinků

Téměř každý z nás zná ten stres a strach z neúspěchů spojených s hubnutím. Nejraději bychom byli, abychom zhubnuli co nejrychleji a už nastálo. Jenže cesta za vysněnou postavou je většinou delší, než si na počátku myslíme. Snažíme se tedy zkoušet nejrůznější diety a psí kusy, aby to šlo rychleji a lépe. Většinou si však tímto postupem více uškodíme, než abychom si pomohli. Jakou metodu bychom tedy měli zvolit, abychom redukovali přebytečné kilogramy zdravým a zároveň účinným způsobem?

Dá se vůbec kombinovat zdravé s účinným?

Ač se to zdá k nevíře, opravdu se dá kombinovat zdravé s účinným. Je to sice mnohem delší cesta, ale zase se vám podaří zhubnout a následně si i vydřenou postavu udržet. Poctivost se vyplácí, při hubnutí to platí dvojnásob. Pokud tedy chcete dosáhnout svého vysněného cíle, poctivě dodržujte to, co vám řekl váš výživový poradce.

V případě, že poradce nenavštěvujete, doporučíme vám, abyste tuto skutečnost změnili, protože odborník přesně ví, co vám chybí a může vám poradit s tím, jak proces hubnutí zefektivnit. Rady oceníte zejména tehdy, kdy vám hubnutí nejde. Je totiž možné, že jste nenakombinovali zdravé s účinným ve správném poměru.

Ve chvíli, kdy změníte svůj životní styl, začnete se zdravě stravovat a sportovat, nebo se aspoň budete pohybovat na čerstvém vzduchu, máte téměř vyhráno. Jen tyto dvě věci vás mohou dovést k úspěchu. Pokud byste jeden z prvků vyřadili, vaše snahy by přestaly být účinné, ale i zdravé. Z toho vyplývá, že jedno bez druhého nefunguje tak, jak by mělo.

Zaručte si všeobecnou spokojenost

Zlepšení životního stylu souvisí často také s tím, jak se cítíme po psychické stránce. Pokud nejsme zcela spokojeni a trápíme se neúspěchy, naše psychika bude na dně. Je třeba se odrazit a začít znovu. Pochopitelně budete muset obětovat to, co vám dříve bylo blízké, a to zejména vaše oblíbené nezdravé pokrmy a pasivní způsob života. Ale věřte tomu, že vám bude mnohem lépe než do této chvíle, kdy jste se trápili nesmyslnými dietami, které vám v ničem nepomohly.

Prvním bodem, který by vám mohl zaručit spokojenost, je správný pitný režim. Ač si to často neuvědomujeme, naše tělo je kontaminováno velkým množstvím látek, které v něm nemají co dělat. Občas mu dokonce škodí. Pijeme-li málo, tyto látky se v našem těle usazují a velice špatně se jich potom zbavujeme.

Ještě horší to je v případě, že se moc nehýbeme, protože nemáme šanci tyto škodliviny ze svého těla ani vypotit. Nejvhodnějším nápojem je čistá voda bez bublinek, která v sobě neobsahuje cukry, kofein a další látky, které by nám opět mohly spíše ublížit než pomoci.

Spojení účinné hubnutí v tomto případě neznamená, že během chvíle zhubnete o 10 kilogramů. Raději se spokojte s málem, kdybyste zhubli více, přišli byste i o část svalové hmoty. Úbytek svalů pro vás znamená zpomalení metabolismu a s tím souvisí také již několikrát zmiňovaný jojo efekt, se kterým není radno si zahrávat.