Hubněte s pomocí Goji

O superpotravinách jsme vám psali v jednom z předchozích článků, v němž jsme vám představili pozitivní účinky sladkovodní řasy chlorelly, a to nejen v péči o naše zdraví, ale také při hubnutí. Tentokrát se podíváme na další pochoutku, která potěší mlsné jazýčky a zároveň pomůže k dosažení cílů hubnutí.

Co je Goji?

Goji jsou plody kustovnice čínské. Jedná se o keř, jenž se dá pěstovat téměř kdekoliv. Dokonce si jej můžete vypěstovat i ve své vlastní zahrádce, když budete dbát na rady odborníků a zkušených kolegů zahradníků. Jen je tedy třeba počítat s tím, že pokud se bude rostlince dobře dařit, může dorůst až do výšky tří metrů. Proto je dobré vybrat jí příhodné stanoviště.

Největším oceněním pro vás pak budou kýžené plody, po kterých toužíte a které vám mohou pomoci dojít v hubnutí až do cíle. Účinky jejích plodů jsou ale mnohem komplexnější. Látky obsažené v plodech vám mohou pomoci vyřešit třeba i zdravotní problémy, jimiž trpíte. Není totiž žádným tajemstvím, že tyto plody byly a jsou využívány tradiční čínskou medicínou. Do světa pak mimo jiné prosákla také jako součást zdravé výživy.

Čím se Goji vyznačuje?

Plody kustovnice čínské jsou vyloženě hodnotnou zbraní, s níž můžete vyrukovat do boje s přebytečnými kilogramy, ale také s četnými zdravotními problémy. Pokud máte problémy s imunitním systémem a chytne se na vás během chvilky každý bacil, zkuste se s ním popasovat právě s Goji.

Plody obsahují velké množství vitamínu C, ale i spoustu aminokyselin a dalších cenných vitamínů, minerálů a zdraví prospěšných látek. Je to tedy skvělý lék, který dobře chutná a zároveň nijak neublíží vaší postavě.

Jak jsme poznačili v předchozím odstavci, goji je také výborným pomocníkem v hubnutí. Ač jsou plody chuťově dobré, při jejich konzumaci nebudete mít pocit nenasycenosti, protože mají nízký glykemický index. Jsou tedy výživné a sníte opravdu jen takové množství, které je vaše tělo schopné vstřebat.

V žádném případě se nepřejíte a dostanete do svého těla dostatečné množství energie pro jeho správný a bezproblémový chod. Jedná se tedy o potravinu, kterou si můžete s klidným svědomím dopřát a netrápit se výčitkami, které by v tomto případě byly více než zbytečné.

Zajímavostí však je, že si tento zázrak můžete přidat do jakéhokoliv pokrmu. Ačkoli má dané jídlo větší glykemický index, tato superpotravina jej dokáže efektivně snížit a vy si tak dáte do nosu, aniž byste se museli obávat toho, že přiberete na váze.

Pokud si takovouto směs nakombinujete, tak vězte, že během chvilky budete mít pocit sytosti a sníte toho ve skutečnosti mnohem méně, než kdybyste si do směsi goji nepřidali.

Dalším důvodem, proč je doporučeno konzumovat plody při hubnutí, je také fakt, že obsahuje velké množství vlákniny, která pomáhá usnadnit trávení. Nebudete se tak trápit s bolavým a nadmutým břichem, ani se zácpami a dalšími podobnými trávicími problémy, které by mohly mít za následek, že přibíráte na váze místo toho, abyste shazovali.