Jsou dietní nápoje nepřítelem hubnutí?

Holdujete chuťově výborným nápojům, které vám slibují, že s jejich pomocí shodíte přebytečné kilogramy? Nákupní střediska těmito produkty hojně disponují a snaží se jimi pokrýt poptávku současných trendů. Ano, v posledních několika letech se roztrhl pytel s nejrůznějšími dietami a radami, jakým způsobem nejrychleji zhubnout. Proč tomu nepřidat tímto způsobem?

Čím lepší reklama, tím lépe se výrobek prodá

Ruku na srdce, kdo z nás denně nebrouzdá po internetu, nesleduje televizi a nečte noviny? Všichni bychom lhali, kdybychom tvrdili, že to tak není. Jak do jednoho dost dobře víme, média jsou pro obchodní řetězce a výrobce nejlepším způsobem, jak o svých výrobcích dát nejlépe vědět. Tvůrci reklam s oblibou sledují trendy, dokonce dělají i průzkumy veřejného mínění, podle kterého získávají informace o tom, v jakém oboru se mají pohybovat při tvorbě dalšího reklamního tahu.

Jak jsme již zmínili výše, v předchozích letech na plné čáře vyhrála touha po štíhlé postavě bez tukových polštářků. K uspokojení této pohledávky bylo nutné vymyslet něco, co bude chutnat a bude to vypadat dobře. Velký boom zažily ovocné šťávy zaručeně bez kalorií, ale také mléčné dietní nápoje s lahodnými příchutěmi.

To vše obsahuje většinou plastová láhev, která je speciálně vytvarována tak, aby v nás vyvolala pocit, že její obsah je zaručeně účinný, když i ta lahvička hubne. Někteří výrobci svoje snahy ještě upgradovali a na lahvičku vložili působivé vyobrazení metru, které má podtrhnout vizi, že o tolik za určitou dobu opravdu zhubnete, ale jen tehdy, pokud budete pít daný nápoj.

Prověřuj a hledej informace

Většina lidí dá na poutavé promo a už neřeší, jestli je výrobek opravdu v dané oblasti tak účinný, jak slibuje. Zároveň je tu také otázka, zda podobné produkty nemohou nějak ovlivnit náš zdravotní stav. Bohužel mohou, a to vcelku neblaze. Stačí vám jediný pohled na informace na obalu a asi se budete hodně divit. Takových cukrů a emulgátorů.

Zapomenout nesmíme ani na vcelku vysoký glykemický index. Toto tvrzení vám asi plně postačí k tomu, abyste pochopili, že časté pití podobných nápojů by pro vaše tělo ani na váš zdravotní stav nemuselo mít zrovna dobrý účinek.

Pokud chcete efektivně zhubnout, rozhodně se nenechte ovlivňovat žádnou reklamou, ať je v ní cokoliv. Jen vy sami dobře víte, co by vám mohlo pomoci. Pokud tomu tak není, tak si nechte poradit odborníkem, ale rozhodně do sebe nepumpujte ve velkých dávkách nápoje a preparáty, které vám akorát ubližují. Když už si chcete nějaký takový nápoj pořídit, prohlédněte si nejprve pečlivě informace na jeho obalu a zvažte koupi.

Za nezávadný produkt je považován ten, jenž neobsahuje vysoké procento cukrů, tuků, konzervantů a pochopitelně nemá vysokou hodnotu glykemického indexu. Na takových si klidně pochutnat můžete, ale nepijte je moc často. Jak se říká, čeho je moc, toho je příliš a to, co by vám jednou mohlo pomoci, vám může časem i pěkně ublížit. Mějte to neustále na mysli. Nicméně, pokud chcete účinně zhubnout, těmto „pomocníkům“ se raději vyhněte.