Látka, která podporuje hubnutí

2. Látka, která podporuje hubnutí - Post

Věděli jste, že každá potravina obsahuje různé látky, které jsou důležité pro správnou funkci těla. Měli jste však ponětí o tom, že mezi nimi jsou ukryté i některé, které podporují vaše trávení, pocit sytosti a přispívají tak k lepšímu průběhu procesu hubnutí?

Je to tak, ač se vám to může zdát překvapivé. Abychom efektivně mohli pracovat na redukci hmotnosti a případně i na tvaru naší postavy, měli bychom do našeho jídelníčku tuto látku dostávat v hojném množství. Jistě si všichni dokážeme živě představit, co všechno může způsobit nadýmání a případná zácpa.

S touto látkou těmto problémům můžeme aktivně předejít. Zároveň nám pomůže pročistit naše vnitřnosti, zlepšit práci střev a jejich mikroflóru.

Představení kouzelné látky

Jistě jsme již všichni slyšeli o vláknině, to je totiž přesně ta látka, na niž by měl být náš jídelníček bohatý, aby naše trávení dobře fungovalo a abychom mohli lépe pracovat na úbytku váhy. Tuto látku nejčastěji najdeme v produktech rostlin, jež se nacházejí v našem jídelníčku. Je jedno, jestli se jedná o ovoce, zeleninu nebo jiné podobné potraviny.

Důležité je mít na mysli fakt, že jsou enzymy, jež produkuje naše tělo v podstatě nerozložitelné. Proto celým trávicím traktem procházejí téměř vcelku. To je i důvodem toho, proč jsou tak opěvované v celkové detoxikace těla.

Souhrnnému pojmu vláknina je podřazeno ještě několik dalších látek. Příkladem nám mohou být celulóza, lignin, ale také třeba pektiny.

Účinky vlákniny na naše zdraví

Vláknina je jedinečná látka, jejíž přísun do našeho těla by měl být pravidelný a měl by dosáhnout aspoň pravidelné denní dávky. Její účinky jsou velice pozitivní a dokáže ubránit naše tělo před nežádoucím útoky nejrůznějších nemocí. Kromě toho pozitivně ovlivňuje váhu našeho těla a dokáže také doplnit energii, kterou často v průběhu dne postrádáme.

Velkou výhodou této látky je také to, že dokáže úspěšně bojovat s některými civilizačními chorobami. Je jedno, jestli se jedná o rakovinu, diabetes nebo různé nemoci, které postihují dýchací cesty a negativně ovlivňují činnost našeho srdce. I to je důvodem toho, proč by v našem jídelníčku chybět neměla.

Účinky vlákniny při hubnutí

Je-li vaším hlavním cílem redukce tělesné hmotnosti, věřte tomu, že vláknina je věrným a účinným souputníkem ve vašem boji. Mile vás překvapí to, že po konzumaci potravin obsahujících vysoké množství této látky se budete cítit sytí.

Důvodem tohoto pocitu je zejména to, že vláknina do sebe dokáže absorbovat vodu, postupným absorbováním zvyšuje v žaludku svůj objem a vy pak již nemáte pocit hladu.

Konzumace jablek, brokolice a dalších potravin bohatých na vlákninu je rozhodně lepší volbou než neustálé jedení vcelku nevhodných potravin, jež se často pyšní vysokým glykemickým indexem a nutí nás neustále jíst další a další podobné pochutiny, protože energie z nich získaná je často téměř hned pryč.