Nechoďte z extrému do extrému

Mnozí z nás touží po svých cílech tolik, že jsou schopni pro jejich splnění jít téměř přes mrtvoly. Činí tak v každodenním životě v osobních výzvách, pracovních povinnostech, či dokonce v mezilidských vztazích. Udáme si cíl, dobu, za jakou tohoto cíle chceme dosáhnout a začneme se snažit.

Do všeho jdeme v začátcích po hlavě a snažíme se kýžených met docílit co nejdříve. Nicméně takovýto postup se nevyplácí. Zejména v případě hubnutí si tímto způsobem můžete přivodit nejrůznější zdravotní, ale i psychické problémy.

Extrém číslo 1: Nadváha

Nadváha je strašákem mnoha lidí. S tím, jak se zrychluje doba a mění se životní styl jedinců, se mění i pohled na sebe sama. Schválně, položte si otázku, co jste dnes obědvali a jakým způsobem. V mnoha případech se zajisté ozve způsob stravování formou fast foodu a dalších podobných nezdravých jídel, jež jsou většinou plná tuků a jsou připravována na přepáleném oleji.

Pak se všichni divíme tomu, že neustále přibíráme a ručička váhy se nám zastavuje někde poblíž 100 kg, někdy dokonce tuto hodnotu překročí. „Kyneme“ tak, že by nám to i těsto mohlo závidět.

Nicméně tento stav rozhodně není dobrý. Jak jsme poznamenali výše, jde ruku v ruce s mnoha zdravotními problémy, jimiž mohou být například potíže s krevním tlakem, cukrovka a podobně. U člověka s nadváhou se často objevují problémy s hybností kloubů, což hodně bolí a může to ne zrovna příjemně ovlivnit náš život ať už soukromý, nebo pracovní.

Problémy s váhou může mít člověk od přírody, ale většinou si za svůj stav může naprosto sám. Konzumace jídla ve spěchu, málo pohybu, což pramení ze sedavého povolání, vám mohou hodně ublížit. Z tohoto důvodu je lepší, když se na způsob svého života podíváte a zamyslíte se nad sebou a svým jednáním. Dá se stravovat mnohem lepším způsobem, než je návštěva „hladového okénka“, v němž vám sympatický personál nabízí jistou cestu k dalším výčitkám.

Extrém číslo 2: Podváha

V naší malé zemi přibývá stále více žen, která trpí podváhou. Některé se z tohoto problému úspěšně dostaly. Jiné se dostaly do problému. Přeci jen zdravotní komplikace spojené s anorexií a bulimií nejsou nic příjemného. Tento problém však nepostihuje jen ženy, ale také muže.

Abyste se podváze a zároveň dalším s ní spojeným problémům vyhnuli velkým obloukem, stačí vám málo, a to jíst zdravě a nenavštěvovat rychlá občerstvení. Při konzumaci pokrmů se v žádném případě nevyplatí spěchat. Po jídle by vám nemuselo být zrovna nejlépe.

Chcete-li, aby váš organismus fungoval a choval se tak, jak má, pamatujte si, že stačí sice malá sběračka zdraví prospěšného pokrmu, ale měli byste si jídlo dopřávat pravidelně. Vykašlete se na veškeré diety, které vám většinou přinášejí akorát zklamání. Žijte svůj život kvalitně a aktivně, protože to stojí za to. I přesto, že je třeba zrovna v danou chvíli trochu smutno, stačí věřit, že zítra ráno zase bude lépe.

Závěrem

Člověk by se neměl nechat rozhodit neúspěchem. Ale na druhou stranu by na svůj vzhled, ale hlavně na zdravotní stav neměl nikdy zanevřít. Stále by na sobě tedy měl pracovat.