Nechte se změřit a zjistěte příčinu

1. Nechte se změřit a zjistěte příčinu nadváhy - Post

Nejste spokojeni ani s vaší váhou, ani postavou? Neustále si lámete hlavu tím, co je příčinou toho, že neustále nabýváte na váze a přebytečných kilogramů se nemůžete zbavit? O tomto problému neustále přemýšlí řada z nás. Často začínáme držet drastické diety, bez toho aniž bychom se poradili s odborníky nebo podstupujeme invazivní metody odstranění tuků uložených v problematických partiích. Co můžeme udělat před tím, než uděláme kroky, které by mohly pro naše tělo znamenat trvalé následky? To si povíme níže.

Měření nebolí

Každý z nás má doma jistě váhu, která nám řekne, kolik vážíme. Tím to pro nás vždycky hasne, pak už si jenom nadáváme, že hodně jíme. Klademe si potom vždy na srdce, že bychom měli začít držet dietu. Na internetu, ale i v nejrůznějších časopisech můžeme nalézt různé způsoby, které nám zaručeně pomohou dosáhnout toho, po čem toužíme. Problémem však je, že při striktním dodržování způsobu stravování sice ubereme na váze, ale po skončení diety opět přibíráme. Dalo by se říci, že nakonec skončí ručička naší váhy na mnohem vyšší hodnotě než před tím.

Abychom věděli, jak jsme na tom s váhou skutečně, měli bychom navštívit specializované oddělení, jež se zabývá zdravou výživou. Zde mají speciální přístroje, které vám sdělí vše důležité, co je pro hubnutí důležité o vašem těle vědět. Většinou se zde dozvíte podíl svalů a tuků, ale také obsah vody. Na měření bychom pak měli docházet průběžně po celou dobu aktivního hubnutí.

Zde zjistíme, zda hubneme správně či nikoliv. Neměli bychom si však myslet, že když je naše váha stále stejná, že nehubneme. Nejlépe se přebytečné kilogramy eliminují pomocí pohybu na čerstvém vzduchu, což může pro člověka znamenat to, že jeho snažení není vidět na domácí obyčejné váze. Výsledek je tedy často znát právě na specializovaném přístroji, který ukáže změnu v poměru mezi svalovou hmotou a tuky. Při cvičení se tedy hodnoty změní, tuky ubydou a svaly naopak přibývají.

Nechte si poradit odborníkem

Že nevíte, kde hledat odborníky, kteří mají speciální váhy a přístroje? Odpověď je vcelku jednoduchá a pravděpodobně se budete divit, když vám prozradíme, že takovéto váhy se objevují i ve vaší bezprostřední blízkosti.

Profesionální přístroje včetně váhy můžete najít nejen u kvalifikovaných výživových poradců, ale také ve fitness centrech. Je pravda, že měření něco stojí, ale ty peníze se opravdu vyplatí dát. Proč? Protože když hubnete, chcete to dělat správně, a to nejen proto, abyste v brzké době zaznamenali požadované výsledky, ale také proto, abyste hubnutím řešili správný problém.

Odborník vám mimo jiné poradí s tím, jakým způsobem byste měli postupovat při redukci přebytečných kilogramů, je tedy lepší si za hodiny u odborníka zaplatit a nespoléhat se na „zaručené“ rady od vašich přátel.

U každého nemusí fungovat to samé a jen odborník může řádně odhalit to, co na váš organismus zafunguje. Rozhodně se nemáte za co stydět, ba naopak, při hubnutí se budete trápit mnohem méně než ti, kteří si poradit nenechali.