Nejsme na to samy

8. Nejsme na to samy - Post

Stále více žen se snaží zhubnout a moc se jim to nedaří. Málokterou však napadne do svého boje s přebytečnými kily přizvat spojence. Jak se lidově říká, více hlav, více ví. V tomto případě to platí dvojnásob. Od svých spolubojovníků můžete očekávat spoustu podpory, kterou budete ve svém boji potřebovat. Nikdo nebude vaše snažení podrývat, to je velkou výhodou.

Vy sama si určíte, zda budete chtít nastoupit do nějakého programu, kde budou vaši činnost řídit. Ano, existují různé skupiny, kde si ženy vzájemně pomáhají, radí si a řeší své potíže. Můžete si však také utvořit svou vlastní skupinku a pracovat na sobě jen samy, třeba se k vám přidá i váš mužský protějšek.

Podpora od ostatních

Pokud uděláte první krok a rozhodnete se začít hubnout, ocitáte se na dlouhé cestě za vysněným cílem. Pokud o sobě víte, že nejste příliš cílevědomé a že nemáte patřičnou trpělivost, přidejte se do komunity, která řeší stejný problém jako vy. Můžete tak učinit třeba na internetu, nebo dokonce i osobně prostřednictvím hubnoucích skupin, případně skupinových seminářů.

V případě, že toužíte po zhubnutí, ale máte strach, že to nezvládnete sami, je pro vás skupinové hubnutí tím pravým řešením. V těchto skupinách najdete lidi, kteří mají stejný cíl jako vy, shodit pár kil. Pokud jste doteď neměly kolem sebe nikoho takového, kdo by vás ve vašem úsilí podpořil, věřte tomu, že tady to bude úplně jinak. Najdete si kamarádky, které vás podpoří, ale zároveň se stanou vašimi rivalkami. Taková podpora ze strany okolí vám pomůže dosáhnout toho, po čem toužíte.

Dalším velkým pozitivem však je to, že nemusíte čelit jojo-efektu, se kterým se mnoho žen setkává ve chvíli, kdy se drasticky týrají nejrozličnějšími dietami. Díky dietám, které si samy naordinujete, shodíte sice nádherných 5 kilogramů, ale důsledkem může být to, že po skončení diety naberete 7,5 kilogramů. Díky skupinovým terapiím se tomuto efektu vyhnete velkým obloukem a váš výsledek bude trvalým.

Co ještě od skupinového hubnutí očekávat?

Zajímavou přidanou hodnotou vám budou jistě odborné přednášky. Ty jsou zaměřeny na nejrůznější témata, která se týkají zejména hubnutí. Zejména se jedná například o téma zdravého životního stylu, správné výživy a nejvíce prospěšné vám bude téma správného způsobu hubnutí. Při tomto procesu mnoho z nás dělá velké chyby, a pokud chcete, aby kýžený výsledek byl viditelný, měly byste tento kurz navštívit.

Pokud se rozhodnete jít do skupinového hubnutí, tak počítejte s minimálně šesti setkáními. Termíny sezení jsou dány předem a bohužel je nejde dle své vlastní libosti posouvat. Při každé schůzce můžete očekávat přednášku zaměřenou na určité téma, poté je zde vymezen prostor na případné dotazy či diskuzi. Posledním bodem je pak individuální měření.

Kdy se skupinové hubnutí koná?

Jednou za 14 dní je svolána schůzka. Je tomu tak po dobu tří měsíců a trvá dvě hodiny. Tento kurz však můžete spojit ještě s mnoha dalšími, kde místo přednášek budete společně cvičit. Tak hlavu vzhůru a určitě společnými silami dosáhnete toho, po čem toužíte.