Nenechte se polapit do sítí jo-jo efektu

Jo-jo efekt nerozlučný parťák nekvalitního způsobu hubnutí. Zároveň je tento efekt nežádoucím a každý z nás, kdo se rozhodne zhubnout, o něj rozhodně nestojí. Přesto se však málokomu podaří se mu vyvarovat. Proč tomu tak je? Co děláme při hubnutí špatně?

Hubnutí bez pohybu

Rozhodli jste se zhubnout a jediné, co pro to děláte, je tvrdá dieta? Pokud tomu tak opravdu je, tak jste již našli odpověď na svou otázku. Pro hubnutí je důležitější pohyb než omezování příjmu potravy.

Stejně tak se dietami často ochudíte o látky důležité pro správné fungování vašeho organismu. Dieta se rázem stává kontraproduktivní, protože vaše tělo má tendenci dělat si železné zásoby.
Aby k tomuto problému nedocházelo, měli bychom dietu volit tak, abychom měli v pokrmech zastoupeny všechny důležité látky. Budeme-li postupovat přesně takto, tak se jo-jo efektu s největší pravděpodobností úplně vyhnete.

Jo-jo efekt je svým způsobem odrazem špatného stravovacího režimu. Tím, že držíme drsnou dietu, kterou eliminujeme některé důležité látky, sice pár kilogramů shodíme, ale ve chvíli, kdy se vrátíme k našemu běžnému způsobu stravování, začneme přibírat na váze.

Nakonec přibereme mnohem více, než jsme pomocí diety shodili. Zároveň se na naší postavě podepíše i to, že hubneme jen změnou jídelníčku. Při hubnutí bychom se měli pochopitelně i pohybovat. Bez pohybu to není ono, rozhodně vám krásná postava moc dlouho nevydrží. Sportováním se nejen udržíte v kondici, ale zachováte si i postavu, o které by se vám dříve ani nesnilo. Zkuste to a uvidíte, že se z pohybu stane váš kamarád.

Jednou jsem nahoře, podruhé zase dole

Nezdravý způsob hubnutí ve vás s největší pravděpodobností vyvolá pocity, jako byste seděli na houpačce. Jednou se ocitnete nahoře, za chvíli jste zase dole. S jo-jo efektem je spojeno i snížené sebevědomí. Když se nám podaří zhubnout, jsme nadšení a spokojení, v okamžiku, kdy se nám začne vracet původní váha, sebevědomí začneme pomalu ztrácet.

Sebevědomí je při snaze o zhubnutí zásadní, protože vás drží nad vodou a je hnacím motorem. Se štíhlou postavou se budete cítit zdravější, klidnější, šťastnější a spokojenější. Není nic lepšího než se cítit dobře. Při hubnutí je důležitá i motivace, o které jsme toho už také napsali hodně, ale v tomto článku nesmí informace o ní chybět, protože je nedílnou součástí cesty za úspěchem.

Se správnou motivací a dodržováním zdravého způsobu hubnutí můžete očekávat výsledky, které vám zůstanou a snadno je udržíte. Není to práce na pár dní, je to dlouhá bitva, ale pokud budete mít správně vytyčený cíl, máte velkou šanci válku vyhrát.

Přebytečné kilogramy se před sebevědomím, zdravou motivací a dobře zvoleným postupem hubnutím třesou strachy. Nechte si pomoci i od odborníků, jen tak bude výsledek trvalý a vy budete moci být spokojení po celou dobu.