Neoddalujte své první kroky

Říkáte si již dlouho, že byste se sebou měli něco začít dělat. Ruku na srdce, proč jste ještě nezačali? Bojíte se strašáků, které hubnutí dle názoru mnohých nezkušených lidí přináší? Nebo jste si nějaké zloduchy sami vymysleli, abyste s hubnutím začít nemuseli? Pokud ano, tak vám doporučujeme, abyste s tímto postupem urychleně přestali, protože tak ničeho nedosáhnete.

Zítra je také den

Je vaší oblíbenou větou ta, že zítra je také den? Je-li tomu tak, tak vám gratulujeme k tomu, že s hubnutím pravděpodobně nikdy aktivně nezačnete. Z toho důvodu vám často zůstává jen možnost toho, že budete mluvit, mluvit a zase jen mluvit a skutek uteče. Zapomeňte na zítřek a žijte dneškem. Jak říká jedno známé české pořekadlo: Co můžeš udělat dnes, neodkládej na zítra.
Většinou to totiž chodí tak, že to, co odložíme, už nikdy neuděláme. Pokud bychom to přece jen udělali, tak s mnohem větším sebezapřením a znechucením, což by v případě hubnutí mohlo vést k nechtěným výsledkům a mnohdy pochopitelně i k jo-jo efektu, kterému bychom se nejraději všichni vyhnuli.

Pokud se rozhodnete hubnutí neoddalovat a začnete právě dnes, učiníte ten nejobtížnější krok. Budete ze sebe moci mít radost a z výsledků se budete těšit mnohem dříve než ti, kteří náročný úkol oddalují a s neochvějnou pravidelností si říkají, že na sobě začnou pořádně pracovat až zítra.

Již dnes můžete vyrazit na procházku

Asi si říkáte, že hubnutí je náročné a začít se s ním v danou chvíli nedá. Opak je však pravdou. Pokud se rozhodnete zhubnout, tak byste měli chytit příležitost za pačesy a začít na své figuře pracovat ihned. Uvidíte, že vás to bude bavit mnohem více než v případě, že byste se do něčeho nutili. I hubnutí se může stát vaším koníčkem a může probíhat zcela nenápadně.

Nevěříte tomu, že takový proces, jako je právě hubnutí, může probíhat naprosto inkognito? Pochopitelně může. Máte doma psa a venčíte ho tím způsobem, že ho vypustíte na zahradu a necháte ho, ať si dělá, co chce? Zkuste tento postup přehodnotit a vezměte ho na procházku.

Tuto změnu uvítá nejen on, ale i vy a váš metabolismus. Pohyb totiž prospívá nejen zdravotnímu stavu, ale také podporuje proces hubnutí. Když si se svým čtyřnohým miláčkem najdete nějaké pěkné trasy po okolí, tak bude hubnutí skvělým zpestřením volných chvil.

Hubnutí nerovná se dieta

Také se vám ježí chlupy hrůzou, jakmile slyšíte slovo hubnutí? Celá řada lidí klade mezi pojmy hubnutí a dieta rovnítko, avšak to není pravda. Hubnutí může probíhat i bez drastických diet. Ano, můžete si jemně upravit jídelníček na jeho zdravější variantu, ale v žádném případě byste se neměli ochuzovat o potraviny, které máte rádi.

To se potom nedivíme, že si raději řeknete, že s hubnutím začnete zítra. Ono ve skutečnosti by vaše věta zněla: „S dietou začnu zítra.“ Pokud přestanete mezi dva nesrovnatelné pojmy klást rovnítko, váš problém bude vyřešen a kilogramy půjdou dolů mnohem snáze. Rozhodně se nebojte prvních kroků, nejsou totiž vůbec tak hrůzné, jak se na první pohled zdá.