Nevnímejte pokušení ze svého okolí

1. Nevnímejte pokušení ze svého okolí - Post

Také často bojujete s pokušením nejrůznějšího rázu? Je pro vás těžké tyto pocity překonat? Nedivíme se vám. V našem okolí je hojnost faktorů, jež na nás působí a ovlivňují tak nejen naše chutě a pocity, ale ty negativní také mohou nepříjemně podkopat veškeré naše snahy o shození přebytečných kilogramů a eliminaci tukových polštářků.

Pokud tedy nechcete dále hřešit, chcete žít zdravě a udělat něco pro svou linii, nenechte se ovlivňovat okolním světem. Jeho působení je, co si budeme povídat, spíše negativní. K námi vytyčenému cíli můžeme dorazit nejspíše prostřednictvím našeho snažení.

Srovnáme-li si v hlavě, co přesně chceme, bude se nám pomyslné mety dosahovat mnohem snáze, rychleji a často i pohodlněji. Očekávejte však, že výsledky neuvidíte během pár hodin, je to totiž běh na delší trať a je nutné se řídit zásadami neustále. Pojďme se tedy podívat na osudové okamžiky, jež nám mohou podrýt vše, o co jsme se snažili.

Večerní kino s přáteli

Také máte rádi kolem sebe lidi, jež máte rádi a jste nadšení z jejich přítomnosti ve vaší blízkosti? Nemusíte však už mít tolik radosti z jejich stravovacích návyků. Nejhorší na všem je, pokud se držíte nějakého hubnoucího programu, měli byste se obrnit proti pokušení. Při takovýchto večerních akcích to pro vás jistě bude velice náročné.

Každý z přátel většinou s sebou přinese nějakou tu „pochoutku“. Nikdo však jistě nebude myslet na to, že držíte dietu a nedonese vám obložený talíř se zeleninou a ovocem. Z toho důvodu vám poradíme asi nejsnadnější řešení. Postačí vám, když si připravíte ovocný či zeleninový salát. Pochopitelně se dají udělat i nějaké ty zdravé chuťovky či obložené chlebíčky. Všechny tyto pokrmy jsou velice chutné a potěší nejen oko a chuťové buňky, ale také prospějí celému vašemu organismu.

Nechte tedy své přátele, ať se dále krmí nezdravými chipsy z nejbližšího obchodu. Vám po nich těžko nebude. Po skončení večera s přáteli na sebe můžete být náležitě hrdí, že jste jejich svodům odolali.

Nenechte se obalamutit

Velké množství sdělovacích prostředků se v poslední době hodně podepsalo na tom, jak se většina z nás chová, co si oblékneme na sebe a v neposlední řadě také na tom, co jíme. Tento nátlak, jenž je denně vyvíjen na jednotlivce, může být jak evidentní, tak i krytý. Co se týče první varianty, můžeme tento tah na bránu pozorovat zejména prostřednictvím reklam, jejichž množství den ode dne stoupá.

Reklama a manipulace jedincem může být také ukryta do běžných pořadů, a to zejména formou product placementu nebo pak s pomocí podprahových záběrů. Televize a filmový průmysl jsou tak jedním z největších manipulátorů vůbec. Dokáží docílit přesně toho, co si vytyčily, protože vy pak máte chuť jíst nezdravé věci mnohem více než před tím.

V současnosti jsou hodně moderní chytré telefony a internet celkově. Také on přispívá k tomu, že jsou lidé stále více ovlivňováni nejrůznějšími reklamami. Zároveň díky neustálému sezení u počítače či televize nemají tolik pohybu, tím pádem přibírají na váze.

Pokud takto nechcete dopadnout, zkuste sledování obou prostředků zkrátit na nezbytně nutnou dobu, zbytek svého volného času můžete strávit třeba venku v přírodě na procházce. To je jedna z nejvhodnějších variant relaxace.