Nezapomínejte na večeři

Také často slýcháte zaručenou radu od těch, kteří se snaží zhubnout, která zní: Vynech večeři a dosáhneš v hubnutí lepších výsledků? Také jste se touto radou snažili shodit přebytečné kilogramy a nepodařilo se vám to? Upřímně, nedivíme se, protože jste právě skočili na lep dalšímu mýtu z oblasti stravování. Co se týče zdraví, tak vynechávání jakéhokoliv jídla v průběhu dne je nad míru nezdravé. Proč tomu tak je? Na to se podíváme v následujících odstavcích.

Důležité doplňování energie v průběhu dne

Již jsme v několika článcích řešili, jak se správně při hubnutí stravovat, nicméně stále jsou tu v této oblasti otázky a nejasnosti, které je potřeba si utříbit. Jedním z takovýchto problémů je vynechávání večeří. Často můžeme slýchat od těch, kteří hubnou, že není dobré večeřet déle jak v šest hodin. Všichni si většinou myslíme, že to, co sníme později, si přes noc naše tělo uloží v tukových zásobárnách – nejčastěji se jedná o problematické partie, jako jsou břicho, zadek a stehna.

Pro naše tělo je důležité, aby mělo neustále dostatek energie. Jakmile ji mít nebude, tak se budeme cítit unavení a zároveň se celkově zpomalí veškeré procesy, které potřebuje vyvinout. K těmto důležitým mechanismům našeho těla patří i metabolismus.

Pokud tedy začneme strádat, tak se tento systém, který nám dopomáhá spalovat tuky a další látky, může i úplně zastavit. Energeticky vyvážené potraviny jsou tedy velice důležité v průběhu celého dne. Večer by neměl být výjimkou. Proč? Odpověď je jednoduchá, přeci jen v noci naše tělo regeneruje a k tomu potřebuje mít dostatek energie.

Nemělo-li by energii, tak bychom se ráno cítili mnohem více unavení než večer, když jsme uléhali do postele a připravovali jsme se ke spánku. Navíc je důležité vědět, že s tímto nešvarem potom souvisí i hlad, který vás zajisté zastihne příští den. Druhý den totiž sníte vše, na co přijdete, protože budete pociťovat neustále hlad.

Lehké večeře vítězí

Večeře jsou důležité a hlavní je, aby byla každá z nich lehká, čím lehčí pokrm bude, tím lépe se vám bude trávit. Rozhodně bychom neměli před spaním jíst nic těžkého. Pokud byste si večer dali smažený těžký pokrm, tak vám můžeme garantovat, že se v noci moc nevyspíte, protože trávení bude pro vás nepříjemné. Pocit těžkosti může vyvolávat i nevolnost a časté konzumování takovýchto nezdravých pokrmů může vést až ke zdravotním problémům, jejichž řešení trvá vcelku dlouho.

Vhodnou večeří by pro vás mohl být třeba zeleninový salát, těstovinový salát nebo rybí filet s bramborem. V předchozích článcích jsme psali, že je vhodné si poslední jídlo dát dvě hodiny před spaním. Čehož se držte, kručení v břiše při usínání není zrovna příjemné.

Nebojte se dát si i druhou večeři, která by měla být stejně lehká, ba i lehčí než ta, kterou jste si dali před tím. Jen tak si udržíte dobrý zdravotní stav a snadněji se tak hubne. Omezování se v tomto případě znamená spíše problém.