Potraviny, se kterými je spalování tuků mnohem snazší – 2. díl

V předchozím článku jsme vám představili trojici „tukožroutů“, o kterých jste s největší pravděpodobností netušili. Možná bychom si troufli tvrdit, že se jim často i většina z nás vyhýbá. Nevíme o jejich blahodárných účincích na naše zdraví, natož abychom pak věděli o tom, že nám tyto potraviny mohou pomoci zredukovat zásobárny tuků v problematických partiích, ale i mimo ně. V následujících řádcích se podíváme na další takové potraviny.

S fazolemi proti tuku

V případě fazolí asi mnozí z vás budou nevěřícně kroutit hlavou. Jak mohou být nadýmavé luštěniny prospěšné při redukci tuků? Co je na nich tak zázračného? Je toho však více, než byste si mohli myslet. Bílé, ale i červené fazolky v sobě ukrývají spoustu zdraví prospěšných látek. Na prvním místě bychom však měli zmínit fakt, že obsahují mizivé množství tuku, mimo to mají i nízký glykemický index, což pro nás znamená, že ihned po dojedení pokrmu s fazolkami nebudeme mít hlad či chuť na další pokrm.

Oproti potravinám, o nichž jsme se zmiňovali v předchozím článku, obsahují fazole vlákninu. Ta je velice důležitá pro správné trávení. Čím více vlákniny do svého těla dostaneme, tím lépe se potrava v trávicím ústrojí rozloží. Dále fazolky obsahují i bílkoviny, ty pak pomáhají přeměnit tuk. Vysoký obsah bílkovin by do svého těla měli dodat zejména ti, kteří se snaží posilovat a získat tak krásně pevnou a svalnatou postavu.

Zdraví prospěšný zázvor

O zázvoru toho víme hodně zejména v oblasti léčby nachlazení a chřipky. Nejčastěji si z něj připravujeme čaj, který nám uleví od kašle, rýmy a dalších projevů nadcházejícího onemocnění. Málokdo však ví, že tento produkt přírody může pomoci i s redukcí přebytečného tuku. Hubnutí napomáhá ostrá chuť této poživatiny. Ta zvyšuje tělesnou teplotu, která se následně zaslouží o nastartování či zrychlení metabolismu tak, aby dokázal mnohem rychleji spalovat uložené tuky.

Dejte vale tukům s lesními bobulovinami

Každý z nás jistě v létě rád vyrazí do lesa. Nechodíme tam jen nasávat klidnou atmosféru a vůni, ale také si občas uzobneme nějaké to lesní ovoce. Ať už to jsou maliny, ostružiny, borůvky, nebo lesní jahody, všechny tyto pochutiny nám mohou prokázat velkou službu v našem boji s přebytečnými kilogramy a tukovými polštářky.

Čím nám lesní bobuloviny pomáhají? Je to jednoduché, obsahují v sobě látky, které v žaludku zapříčiní to, že se mnohem dříve budeme cítit sytí. Bobuloviny při rozkládání se v žaludku nabobtnají a my tím pádem nemáme chuť na další.

I z tohoto důvodu se doporučuje, abyste si v létě natrhali plný košík a bobuloviny si přidávali do snídaní, k obědu, svačině, ale třeba i k večeři. Stačí jich pár a věřte tomu, že vás zasytí. Není nic horšího než pocit hladu a na druhou stranu neznáme nic lepšího, než je pocit nasycenosti, který vyvolá všeobecnou spokojenost. Lesní bobuloviny jsou chutné, a přitom se jich nikdy nepřejíte.