Přijmi výzvu a nech se podpořit okolím

Hubnutí je pro mnohé z nás velkou výzvou, kterou se často bojíme přijmout. Nevíme, co od tohoto úkolu očekávat a zda ho zvládneme splnit. Z tohoto důvodu se mnoho z nás k tomuto nesnadnému kroku ani neodhodlá.

Vidíme problematické držení diety, nutnost cvičení a případné návštěvy posilovny, které nás zrovna nelákají a jsme z toho nešťastní. Sami se sebou a svou postavou potom nejsme vůbec spokojení, což také není zrovna dobře. Aby se tento fakt změnil k lepšímu, musíme na sobě začít pracovat.

Neboj se přijmout výzvu

V poslední době je internet, ale i různá další média, zaplněný spoustou výzev, které pomyslné zájemce mají motivovat a být jim hnacím motorem při snaze o shození přebytečných kilogramů. Stačí pak jen tuto výzvu přijmout a začít ji postupně a pomalu plnit. Ač tyto výzvy vypadají povětšinou strašlivě, tak strašné jejich plnění není. V první řadě jde o to, abyste změnili svůj pohled sami na sebe.

Následně je nutné provést důslednou obměnu jídelníčku, které se pak musíte pečlivě držet. S tím pak jde ruku v ruce také nutnost pracovat na své fyzičce. Nikdo vás však nemůže nutit, abyste se dlouhé minuty, či dokonce hodiny potili v posilovnách či tělocvičnách.

Výzvy jsou různorodé a pro každého z nás je vhodné něco jiného. Nejlepší variantou jsou však takové, v nichž se snoubí všechny aspekty, na nichž je potřeba zapracovat. Některé výzvy jsou totiž zaměřené jednosměrně, což není zrovna šťastné řešení.

Z tohoto důvodu je důležité, abyste si před zvolením té své uvědomili, co od ní vlastně požadujete, toužíte zhubnout, zvolte komplexní, toužíte po větší kondičce, přijměte výzvu zaměřenou na cvičení. Takto bychom mohli pokračovat stále dále. Hlavním a nejdůležitějším faktorem při vašem výběru je tedy zejména vaše vlastní rozhodnutí a odhodlání.

Nech se podpořit a motivovat

Abyste mohli být úspěšní, potřebujete správnou motivaci, tu můžete dostat nejen svými vlastními silami. Může se o ni zasloužit i vaše okolí a takováto motivace je mnohonásobně lepší. Když vás totiž podporují lidé, které máte rádi a kterým plně důvěřujete, máte mnohem větší chuť uspět.

Pro některé z vašich potenciálních podporovatelů můžete být i vy sami motivací a je možné, že během několika dní se k vám přátelé přidají. Jak jsme napsali již mnohokrát, ve dvou se to lépe táhne. Bude-li vás větší skupina, tak je nad slunce jasné, že se vám bude společnými silami hubnout ještě mnohem lépe.

Takováto podpora vám pomůže setrvat, v průběhu hubnutí se mnoha lidem často stává, že pomalinku ztrácejí trpělivost a motivaci k dosažení svých vlastních cílů. Je tedy důležité, aby nastoupila vnější motivace z vašeho okolí.

Pokud vás podpoří přátelé máte potom velkou šanci, že se vám vše podaří přesně tak, jak jste si naplánovali. Hubnutí je holt trasou na dlouhý běh, s čímž se musíme srovnat. Máte-li pocit, že nejste úspěšní, rozhodně neházejte flintu do žita.