Příliš snadné cvičení

3-prilis-snadne-cviceni-post

Když se sport stane vaší nedílnou součástí, můžete na tento problém lehce narazit. A proč je to pro vás vlastně potíž? U prvního pokusu si zaběhat vaše plíce nebyly tak vytrénované, vaše srdce bilo jako splašené a večer jste kromě únavy pocítili i bolest svalů. Nyní vám již ale daná trasa připadá pohodlná a ne tak namáhavá. Říkáte si, že je skvělé se zlepšovat, a tak si přidáte několik kilometrů navíc. Jenomže vaše tělo už na další změny nereaguje tolik, jako na začátku. Možná stoupá vzhůru vaše fyzička, jenomže váha již dolu neklesá. Ptáte se proč?

Stejné pohyby znovu a znovu

Dělat jednu věc pořád dokola vyvolává stagnaci. Přesně takhle se cítí vaše tělo, když ho zatěžujete pouze jedním sportem. Ačkoliv danou aktivitu milujete, což je skvělé, je čas od času ji nutné něčím obohatit. Věřte, že se lidské tělo dokáže rychle přizpůsobit na cvičení, které tak rádi provádíte. Někdy je to otázka i pouhého týdne, ale jakmile se tak stane, vaše tělo už nemusí vyvíjet tolik energie a síly.

Spalování kalorií se zpomalí, váha nechce jít dolů a to rozzlobí nejvíce vás. A jaké je tedy řešení? Zkuste si upravit svůj fitness program, který by měl správně obsahovat kardio cvičení, posilovací trénink a protahování. Když budete dělat tyto tři rozdílné oblasti, dáváte přirozeně svému tělu rozmanitost, jež se nestane zaběhnutým vzorcem ve vašem metabolismu.

Moc mluvení

Kamarádské povzbuzování a motivování k vyšším výkonům může být skvělým pomocníkem. Jenomže lícová strana této mince funguje opačným způsobem. Pokud vaše konverzace o posledním pracovním týdnu v práci plyne bez větších problémů, je to náznak, že nesportujete příliš efektivně. Tím pádem je pak logické, že se kilogramy na cestě dolů zasekly a stagnují na místě. Není však nutné odmítat druhého člověka, protože se chcete víc soustředit, ale je lepší si důležité rozhovory nechávat na později.

Dívání se na televizi

Pokud sledujete během cvičení svůj oblíbený pořad, může se stát, že vás děj pohltí příliš, a cvičení zůstane zapomenuté. Soustředěnost také klesá, když listujete časopisem, nebo prohlížíte přijaté e-maily. Všechny tyto činnosti vás ruší a táhnou dále od toho jediného, na co byste se měli zaměřit. Snažte se vyhýbat těmto pokušitelům a zkuste zvládnout cvičení bez další zábavy. Někteří lidé se ale tímto způsobem rozptylují, protože jinak je pohyb doma nebaví. V tom případě si alespoň kontrolujte své tempo, abyste měli jistotu, že pracujete ve správné intenzitě.

Nejste zpocení

Někteří lidé se potí více než ostatní, avšak ve sportu se tento rozdíl vymazává. Pot je přirozený mechanismus na ochlazování těla a snižování tělesné teploty. Kromě zápachu ho můžeme cítit i na svém těle. Jenomže vy na čele nemáte ani kapičku a oblečení je suché. Co to tedy vypovídá? Pravděpodobně jste mohli své tělo zapojit více, aby bylo vidět, že jste skutečně odvedli kus maratónu. Nemusíte zase sportovat tak tvrdě, protože není nutné riskovat zranění, ale když zvýšíte tempo, přinese to své ovoce.

Udělali jste něco?

Zde nezbývá nic jiného, než být upřímný. Mýváme s tím problémy, ale občas je nutné se podívat pravdě do očí. Přizpůsobit si cvičení na úroveň, která vám vyhovuje, je v pořádku. Avšak hranice mezi „lehkým“ a „žádným“ tréninkem je skutečně malá. Navíc pak můžete mít pocit zklamání ze selhání a vaše motivace tím také utrpí šrámy. Jenomže jak poznáte, jaká intenzita je pro vás ta správná?

Nebojte se nejdříve danou aktivitu vyzkoušet a postupně poznávat, co vaše tělo snese. Pokud je to příliš náročné, zvolněte, abyste to vydrželi. Když máte pocit, že se pohyb rovná tomu, na co jste zvyklí, přidejte, ať se svaly zapojí více. Cvičení by mělo probíhat tak, aby to pro vás byla určitá výzva. Každopádně na konci byste se měli cítit dobře.