Připravte si chutný salát

3. Připravte si chutný salát - Post

Možná se vám to bude zdát divné, ale něco na tom opravdu je. Saláty jsou chutné, zdravé, a ještě ke všemu pomáhají s redukováním přebytečných kilogramů. Nejsou v nich totiž žádné extra kalorické ingredience. Do salátu si můžete dát všechno, na co máte zrovna chuť a dalo by se říci, že nikdy nesáhnete vedle.

Salátů existuje velké množství a můžeme konstatovat, že si každý z nás může vychutnávat svou vlastní variaci. Někdo si rád pochutná na ovocném, jiný na zeleninovém, další si do zeleniny přimíchá maso či mořské plody, ale může se objevit i gurmán, jenž si ve svém salátu nakombinuje všechny druhy potravin. Utvoří variantu, jež je pestrá jak na oko, tak i chuťově. Při přípravě salátů bychom měli dbát na to, abychom pokrm nepřekombinovali a aby zůstal stále tak lehký, jak by měl být.

Výhody konzumace salátů

Saláty jsou klasifikovány coby lehká jídla. Tento fakt jim hraje do karet, a právě z tohoto důvodu se staly nejoblíbenějším jídlem všech lidí, kteří drží dietu a nechtějí se jí příliš trápit. Jak jsme již poznamenali, jsou velice chutné, zdravé a zároveň v sobě obsahují velké množství zdraví prospěšných látek a tekutin.

Velkou přidanou hodnotou všech salátů je to, že dokáží člověka velice snadno zasytit. Pokud nemáte ingredience, ani možnost si salát připravit. Představujte si jej. I když budete jíst sytější pokrm, vaše tělo se nechá velice rádo obalamutit. Přidanou hodnotou vám opět bude časný pocit sytosti.

Sladké pohlazení po jazyku

Ovocné saláty jsou velice oblíbené zejména v létě, protože s sebou přinášejí perfektní chutné osvěžení. Každé ovoce, které do salátu nakrájíme, v sobě obsahuje vcelku velké množství tekutin. S konzumací této pochoutky tedy doplníme do svého těla nejen živiny potřebné pro jeho činnost, ale také dostatečné množství tekutin.

Do ovocného salátu můžeme dát jakékoliv ovoce od jahod až po jablka. Pochopitelně však můžeme přidat i kousky melounu či jiné zeleniny. Meloun dodá salátu zajímavou chuť a přidanou hodnotou bude vcelku velké množství tekutiny. Pro oživení pak můžeme použít třeba také mandarinku nebo pomeranč. Avšak pozor bychom si měli dávat na to, abychom si velkým množstvím chutí, celý salát nepokazili.

Nechce se vám kombinovat ovoce se zeleninou a rádi byste do svého pokrmu přidali trošku tekutin? Můžete jej přelít šťávou z kompotu nebo třeba smetanou. Použijete-li smetanu, mějte na mysli to, že byste si ji měli nalít na nabranou porci salátu v misce. Pokud byste jí přelili celý salát a nechali jej stát venku na sluníčku, mohl by vzniknout problém.

Salát na slaný způsob

Jste spíše na slané a sladké chutě vám nic neříkají? Ani s tímto při přípravě salátu nebudete mít problém. Co se týče slaných chutí, budete mít širší škálu variant. Salát si můžete připravit z různých druhů zeleniny, ale také třeba z masa či mořských plodů. Vše závisí jen na vás a vaší aktuální chuti.

Pokud máte chuť na více potravin najednou, není to žádný problém. Ve slaných salátech můžete smíchat i všechno dohromady a rozhodně neuděláte chybu. Jediné, na co bychom si měli dávat pozor, je střet chutí.

Do salátu se hodí téměř každý druh zeleniny. Pokud máte chuť, můžete si připravit smetanový dip, jenž dodá vašemu salátu pikantní nádech. Je jedno, jestli do něj přidáte trošku česneku nebo třeba nějaké koření. Přihodit můžete i nadrobno nasekané maso, či mořské plody. Pro obohacení chutí můžete přihodit třeba i olivy. Tyto plody vám dokonce pokrm i trošku omastí.

Závěrem

Teď už stačí jen popřát dobrou chuť. Užívejte si výbornou chuť vašeho salátu, a hlavně nezapomínejte jíst v malých porcích.