Proč je důležité plánovat

Člověk by si měl svoje činnosti naplánovat tak, aby ho nestresovaly a mohl je splnit bez sebemenších problémů. Stejné by to mělo být i v oblasti hubnutí. Hubnutí samo o sobě je velice stresující. Očekáváme výsledky a ženeme se za nimi přímo bezhlavě.

Bohužel to není správné a většinou se právě kvůli tomuto stresování se, výsledků nikdy nedočkáme. Plánování by nemělo být nijak limitující, ale zároveň by mělo být direktivní a přímé, aby se daly správně sledovat výsledky a pokroky.

Sepište si plán

Jste rozhodnutí, že chcete zhubnout, ale jsou tu okolnosti, které vám v tom nějakým způsobem brání? Tento problém se dá vcelku snadno vyřešit bez sebemenších problémů. Stačí si sepsat plán, který budete dodržovat.

V poslední době se na pultech papírnictví, ale také knihkupectví objevují motivační deníčky či běžné bloky, z nichž si tuto pomůcku můžete udělat. Můžeme konstatovat, že druhá varianta je lepší než první, protože si svůj deník můžete vyzdobit dle svého, ale také si jej uzpůsobit tak, aby to vyhovovalo vašim potřebám.

Plán si však můžete vést i v některém z vašich chytrých zařízeních. Pro mobilní telefony i tablety jsou stále vyvíjeny další nové aplikace, které vám pomohou naplánovat strategii vašeho hubnoucího plánu tak, aby vám to vyhovovalo. Nemusíte tedy nic kupovat, stačí si jen stáhnout aplikaci, vyplnit potřebné údaje a potom už stačí jen postupně jít za splněním snu krok za krokem.

Zpočátku by ve vašem plánu nemělo být moc bodů, volte přiměřené množství, abyste se přemírou snahy spíše nedemotivovali. Jednak by vás psaní podobného deníčku nemuselo bavit a zadruhé byste s největší pravděpodobností s hubnutím ani nezačali.

Zvolte si dosažitelné cíle

Zabijákem hubnutí nejsou jen nezdravé potraviny a přejídání se, nýbrž také volba nesprávných cílů. Když už se rozhodnete hubnout, měli byste začít snadnými cíli, se kterými můžete začít hned. Některé věci totiž děláme automaticky, a to i bez toho, aniž bychom si uvědomili, že to pozitivně působí na naši postavu.

Chodíte každý den se svým pejskem na procházku? Pokud ano, tak je to naprosto skvělé, protože přesně takovéto aktivity jsou pro začátek naprosto skvělou variantou. Na procházky chodíte každý den. Jediné, co na tom můžete změnit, je délka trasy. Procházky jsou i dobré na vyčištění hlavy a doplnění energie, a to zejména tehdy, pokud chodíte do přírody. Zejména lesy jsou blahodárné.

Dále do svého plánu zařaďte cíl na změnu životosprávy. Měli bychom jíst pravidelně, a hlavně takové potraviny, které nám dodají dostatek energie. Čím výživnější, tím lepší, protože opravdu dodržíme naplánovaný harmonogram. Nebudeme už jíst tak často a sníme toho mnohem méně než dříve.

Kromě procházek, změny jídelníčku a případně stravovacích návyků byste do svého harmonogramu měli zařadit také nějaké cvičení. Stačí si u vašeho oblíbeného seriálu udělat pár cviků a vězte, že uděláte něco pro to, abyste se posunuli ke svému cíli. Po měsíci dodržování plánu se budete cítit mnohem lépe.