Rychlé hubnutí s bílkovinami

Už jste někdy přemýšleli o tom, jak vám mohou být prospěšné bílkoviny při vašich snahách o zhubnutí? Pokud ne, je to docela chyba, protože proteinová dieta je účinná a vcelku rychlá. Na druhou stranu si jistě připustíte, že jste již určitě slyšeli pojmy jako ketogenní či ketonová dieta. Oba pojmy pod sebou skrývají tentýž význam, a to řízené hubnutí s pomocí lékaře, které je založeno na konzumaci bílkovin.

Čím je metoda významná?

Bílkovinná dieta je jednou z mála diet, které jsou podloženy vědeckými pracemi. Úspěch této metody tkví v unikátním jídelníčku, kdy se zvýší příjem bílkovin, naopak se omezí tuky a cukry.

Je pravda, že je tato dieta dosti radikální a z tohoto důvodu, je důležité, abyste ji dodržovali přesně podle rad odborného lékaře. Jen ten ví, jak správně při ní postupovat, aby dieta více neublížila, než pomohla. Při jejím držení je zásadní, abyste se cítili dobře. Jen tak bude fungovat přesně, jak má.

Jak jste si již mohli přečíst výše, bílkovinné dietě se také říká ketogenní. Proč tomu tak je? Odpověď je velice jednoduchá. Jedná se o pojmenování odvozené od názvu procesu (ketóza), který je při důsledném dodržování této diety vyvolán. Pochopitelně také musíme vzít v potaz, že když se postupem budeme správně řídit, půjde nám hubnutí téměř samo.

Ketóza a její účinky

Hlavní výhodou této redukční diety, je to, že snižuje hmotnost vcelku rychle. Odbourává tukové polštářky, z nichž pak naše tělo bere tolik důležitou energii, která by nám mohla v konečném důsledku chybět. Proč? Protože tuky, ale i cukry jsou významnou složkou, která našemu tělu dokáže doplnit ztrácející se elán a energii.

Pokud při dietě posilujete, můžete být spokojení, protože hlavní složkou, která podporuje růst vaší svalové hmoty, jsou právě bílkoviny. Hubnutí tudíž nijak neovlivní vaše snahy o nabytí pevné postavy s vytvarovanými svaly.

Ketogenní dieta tedy bez sebemenších potíží eliminuje vaše zásoby tuků v tukových polštářcích, ale neovlivní kvalitu vašeho života. S touto redukční dietou máte vyhráno i nad strašákem všech, kteří chtějí zhubnout, jo-jo efektem.

Pokud dietu ukončíte, rozhodně se vám nezačnou tuky vracet do problematických partií a nepřiberete více, než jste shodili. Výsledky jsou tudíž mnohem trvalejší než u ostatních diet, které jsou často jen smutným výmyslem, který trýzní další a další lidi, kteří touží po redukci přebytečných kilogramů.

Díky jistým výsledkům se člověk cítí dobře a pyšní se většinou velice dobrou náladou. Zároveň se nemusíte bát stavu hladu, ten se vůbec nedostaví. Speciální pokrmy, které jsou bohaté na proteiny, vás nasytí a potěší vaše chuťové pohárky.

Jediné, co budete muset oželet, jsou vaše oblíbená jídla, v nichž se často vyskytují ve velkém tuky a cukry. Ale když se pak do diety pustíte, uvidíte za sebou pokrok a jisté výsledky. To za to rozhodně stojí.