S úsměvem na tváři jde všechno lépe

3. S úsměvem na tváři jde všechno lépe - Post

Pozitivní přístup je pro mnohé z nás náročný, protože jsme spíše pesimističtí. Nicméně je také důležité si uvědomit, že čím více budeme brát události ve svém životě optimisticky, tím spokojenější budeme a zároveň nám vše půjde snáze od ruky. Pozitivistický postoj můžeme zastávat i v oblasti hubnutí. To bychom si měli uvědomit, protože i zde platí, že čím pozitivnější budeme, tím snáze dosáhneme toho, po čem tolik toužíme.

Toužíme sami, nejsme ovlivnitelní

Abyste byli správně motivovaní a byli jste pozitivně naladění, musíte sami chtít. Jistě jste si všimli toho, že jakmile vás někdo začne tlačit do něčeho, s čím plně nesouhlasíte, začnou být problémy, ať už v motivaci, nebo samotné cestě za dosažením cíle.

Nejhorší jsou v tomto případě útoky z okolí. Toto vnímají kriticky zejména ti lidé, kteří nejsou vnitřně silní a vyrovnaní. Abychom mohli hubnout, musíme se sami rozhodnout, sami si stanovit cíl a způsob, jakým jej dosáhneme. Vše bychom měli činit s úsměvem na tváři, protože jen tak se nám bude za naším cílem pochodovat mnohem snáze.

Z případných chyb bychom se měli poučit a přijmout je též s úsměvem na tváři, protože jakmile se kvůli jednomu neúspěchu sesypeme, sesypou se jak pomyslný domeček z karet i naše sny. Uvědomit bychom si měli, že fňukáním nic nevyřešíme a že si tím spíše ubližujeme.

Zapomeňte na titulní strany časopisů

Deptají vás vysportovaní, mnohdy i přímo vyhublí lidé, kteří se objevují na titulních stranách vašich oblíbených časopisů? Toto je jeden z problémů, s nimiž se srovnáváme již vcelku dlouhou dobu. Většinou totiž titulní stránky časopisů vyvolávají v ženách a mužích deprese, protože oni se nepyšní takovou postavou, jako mají ti, kteří jsou vyobrazeni v časopisech.

Avšak je nutné podotknout, že i tento problém bychom spíše měli brát s humorem a měli bychom si zachovat výše zmíněnou neovlivnitelnost. Jen my sami totiž můžeme vědět, jak nám v našem těle je, nikdo jiný nás nemůže přesvědčovat o tom, že je to všechno úplně jinak.

Co se týká žen a mužů z přebalů časopisů, mají i oni své problémy. Mnozí z nich se potýkají se zdravotními potížemi, které je trápí právě díky jejich extrémně pohublé postavě. Když k tomu pak připočítáme mnohdy velice drastický a nezdravý způsob hubnutí, v tu ránu je nám jasné, že modelkám a modelům nemáme co závidět.

Zakryjte přebytečné kilogramy úsměvem

Všimli jste si někdy toho, že pokud se na svět kolem usmíváte, směje se i on na vás? Zapomeňte tedy na pomluvy druhých, usmívejte se a věřte tomu, že v tu ránu se vše změní. Na mysli stále mějte to, že ti, kteří vám vaši postavu stále předhazují, mají sami v sobě nevyřešené komplexy a snaží se je zahojit na vás.

Nenechte se, vy jste totiž spokojení, vyrovnaní a rozhodně se nemusíte hojit na druhých. Važte si sami sebe, svého charakteru, ale i svého těla a milujte je. Věřte tomu, že druzí vám mají co závidět. Netrapte se ničím, co není vaším problémem. Buďte spokojení a usměvaví, však víte… S úsměvem jde všechno lépe. Dokonce i to hubnutí.