Skupinové hubnutí zaručuje úspěchy

2. Skupinové hubnutí zaručuje úspěchy - Post

Kladete si otázky, jak snadno a rychle zhubnout? Jak být v hubnutí úspěšná? Nakonec je to vcelku snadné, postačí vám nejen správně vyvinutá aktivita, ale také správně zvolená motivace. Nejvíce je člověk schopný na sobě zapracovat, když kolem sebe má lidi, kteří zrovna řeší stejný problém.

Skupinová práce není efektivní jen při cvičení, posilování a dalších podobných aktivitách, kde se hojně dbá na výkon, ale i v hubnutí, kde jsou kladeny nároky na dosažení vytyčeného cíle.

Můžeme tvrdit, že ve skupině tkví síla a určitě nebudeme moc daleko od pravdy. Pokud se tedy dáme na skupinové hubnutí, můžeme mezi sebou porovnávat své výsledky, ale také můžeme spolu sdílet naše poznatky. Toto rozhodně není k zahození a stojí to za zkoušku.

Motivujte se vzájemně

Pro drobné dílčí úspěchy je skvělé, když vás hubne více a můžete spolu sdílet veškeré své úspěchy, ale i neúspěchy. Můžete diskutovat o tom, proč se vám hubnout nedaří, ale můžete také svým přátelům odhalit tajemství vašich úspěchů, pokud jste nějakých dosáhla.

Ve skupině je možnost lepší motivace, ať už se společně se svými přáteli hecujete a ženete se za lepšími výsledky, nebo mezi sebou soutěžíte o to, kdo zhubne více za kratší dobu.

Aby vše fungovalo tak, jak má, měly bychom mít mezi sebou stále na mysli, že naše rivalita by měla být zdravá a rozhodně bychom neměly v našich snahách zacházet příliš daleko. Rozhodně není zdravé, abyste držela drastické hladovky jen proto, abyste se za určitou dobu před svými kamarádkami vytahovala s tím, že jste zhubla o tolik, o kolik jste zhubla.

Raději ani nebudeme uvádět, jak vaše tělo trpělo, aby se dostalo na vámi stanovenou váhu a už vůbec nebudeme raději domýšlet, jak ještě bude trpět, až se na něm projeví nežádoucí jo-jo efekt. Buďte tedy férová nejen vůči svým společníkům v hubnutí, ale také ke svému tělu.

Radujte se nejen ze svých úspěchů

Na dlouhé cestě za vysněnou postavou, jež je často hodně dlouhá a klikatá, by si každá z nás měla stanovit několik dílčích cílů. Pokud se vám podaří některého z nich dosáhnout, patřičně to oslavte a sdílejte svou radost i se svými společníky.

Stejně tak postupujte i v případě, že se podaří docílit úspěchu i ostatním členům vaší skupiny. Co si budeme povídat, tato soudržnost nejen podpoří dobré klima a vztahy mezi vámi, ale také přispěje ke zdravé soutěživosti a pozitivně motivuje.

Pokud se daří všem kolem vás a vy jste ještě svého cíle nedosáhla, položte si otázku, zda náhodou není problém v tom, že jste si stanovila příliš vysoké dílčí mety, jichž zatím není ve vašich silách dosáhnout. Zkuste své požadavky přehodnotit a případně snížit.

Po tomto kroku se jistě úspěchy dostaví. V žádném případě však ostatním nezáviďte a nebuďte zklamaná. Buďte stále zdravě sebevědomá, protože i sebevědomí je jedním z hnacích faktorů, jež vás posunují neustále kupředu.

Sdílejte spolu i neúspěchy

Skupinové hubnutí má jednu velkou výhodu. Tou je to, že vás všichni členové mohou v případě neúspěchu podržet nad vodou a znovu vás motivují. Pokud byste na vše byla sama, věřte tomu, že pravděpodobně po prvním či druhém neúspěšném pokusu byste svoje snahy zakončila se slovy, že to nejde. Skupina vám pomůže najít ztracenou půdu a postaví vás zpět na nohy.

Rozhodně skupinové hubnutí vyzkoušejte, stojí to za to. Získáte spoustu přátel, kteří mají stejný cíl jako vy. Vzájemně se budete podporovat a motivovat k dalším dílčím metám. Určitě nebudete zklamaná.