Vlastnosti potravin, které pomohou se spalováním tuků

Zajímáte se o to, co jíte? Jaké složení mají potraviny, které zařazujete do svého jídelníčku? Mnozí z nás si to neuvědomují a často jedí nevhodné pokrmy, které v sobě ukrývají více škodlivého než toho zdraví prospěšného.

Některé v sobě ukrývají více tuků, než by měly, jiné zase mají mnohem vyšší obsah cukru. Takovéto potraviny nám většinou chutnají, protože jsou lepší než jejich zdravější varianty. Existují však i takové potraviny, které člověku pomohou s redukcí tuků, které v sobě tělo rádo ukládá.

Vykašlete se na redukci hmotnosti, redukujte tuky

Většina diet jako takových je zaměřena na redukci hmotnosti, a proto člověka donutí jíst takové potraviny, které nejsou výživově hodnotné a obsahují jen malé procento toho, co naše tělo ke své správné funkci potřebuje. Než se rozhodneme do nějaké diety pustit, měli bychom si v první řadě pořádně uvědomit, po čem vůbec toužíme.

Často chceme redukovat přebytečné tuky, které se nám usadily v problematických partiích. Nicméně pro dosažení cíle volíme naprosto nevhodný postup. Hladovka, ani žádná dieta nám s tuky nepomůže. Jediné, k čemu takovýto postup vede, je spíše docílení zvýšení únavy, postupného zeslábnutí a častých onemocnění.

Proč tomu tak je? Odpověď je vcelku jednoduchá, potraviny nejsou dostatečně výživné, neobsahují tolik vitamínů, minerálů a zdraví prospěšných látek, které by nám mohly pomoci ochránit naše tělo od virů a bakterií.

Pokud tedy chceme redukovat tuky, rozhodně by k tomu nemělo docházet žádnou razantní dietou. Úplně vám postačí, pokud ze svého jídelníčku odstraníte potraviny, které jsou plné nezdravých tuků a cukrů. Abychom mohli snáze spalovat tuky, musíme přijímat takové pokrmy, které budou bohaté na mastné kyseliny. Tyto potraviny vám totiž pomohou ke spalování tukových zásob.

Jaké vlastnosti pomáhají redukovat obsah tuku v těle?

Potraviny, které pomáhají snižovat obsah tuku v našem těle, jsou známé a často s nimi pracujeme, tedy aspoň s některými z nich. Jejich vlastnosti nám však často zůstávají skryté. Víme o těchto surovinách, že bychom je do svých jídelníčků měli zařadit, ale málokdo z nás ví pravý důvod.

Asi vás překvapí, že v sobě tyto potraviny obsahují sacharidy. Téměř nikdo totiž neví, že právě sacharidy se podílejí na spalování tuků. To je energeticky náročné a sacharidy energii dodávají.

Proč jsou sacharidy tak potřebné? Mimo dodávání potřebné energie jsou sacharidy také velice důležité kvůli tomu, že vyplavují do krve inzulín. Tato látka následně napomáhá k uvolnění mastných kyselin, které pomáhají se spalováním tuků.

Redukuj a poskytni svému tělu vše, co potřebuje

Asi vás to překvapí, ale potraviny, které pomáhají bojovat s přebytečnými tuky, jsou plné látek, které vaše tělo potřebuje ke svému bezchybnému provozu. Najdete v nich tedy vysoký obsah vitamínů, minerálů a dalších zdraví prospěšných látek. S jejich konzumací si nijak neublížíte, ba naopak svému tělu prokážete největší službu.

Paradoxem je i to, že ke spalování tuků potřebuje naše tělo zdravé tuky a s nimi i vysoký obsah bílkovin a vlákniny. Nebojte se tedy potravin na tyto látky bohatých. Co se týče tuků, dávejte ale pozor na to, aby se opravdu jednalo o tuky zdravé (nenasycené mastné kyseliny). Pokaždé byste měli vědět, co před vámi leží na stole. Ne nadarmo se říká: „Jsi to, co jíš.“