Vliv oděvu na vaši postavu

Na naši postavu má vliv hodně faktorů. Potrava, kterou se stravujeme, tekutiny, jež pijeme, a mnoho dalších. Pochopitelně nesmíme zapomenout ani na vliv stylu oblékání. Ne nadarmo se říká, že šaty dělají člověka. Nemluvíme však o charakterových vlastnostech, nýbrž o tom, jak se v oblečení cítíme a jak nám sedí.

Pokud se nebudeme cítit dobře, bude to znát i na naší postavě, v zrcadle se nám bude s největší pravděpodobností zdát, že jsme přibrali o x kilogramů, i když tomu tak ve skutečnosti vůbec není.

(Ne)vhodnost některých vzorů a barev

Mnozí z nás mají rádi veselé oblečení, které rozveselí nejen naši náladu, ale také zaujmou naše okolí. Outfit máme většinou sestaven z oblečků se vzory. Ty dokáží upoutat, nicméně náš výběr by neměl být příliš křiklavý a neměl by být složen z mnoha různých vzorů. Pravidlem je, že stačí jeden vzor.

Nejvhodnější, ale zároveň i nejnevhodnější jsou proužky, o jejich vhodnosti rozhoduje jejich směr. Vhodnou variantou jsou proužky vodorovné, které vaši postavu vizuálně zúží a protáhnou do výšky. Nevhodné jsou naopak proužky svislé, které postavu rozšiřují.

Nevhodným vzorem pak jsou různé prolínající se geometrické tvary v křiklavých barvách. Pokud si pořizujeme šatstvo tohoto typu, měli bychom vybírat tak, aby na něm byl zachycen jen jeden druh, rozhodně bychom neměli tvary kombinovat.

Pro ženy jsou pak často tristní velké kruhy, malé puntíky ve větším množství jsou sice slušivé, ale totéž se nedá říci o velkých kruzích, které mohou některé partie neblaze poznamenat.

Zároveň bychom měli uvažovat i o intenzitě. Pruhy by měly být střídmé, neměly by být ani tlusté, ani hubené. Co se týče barev, měly by spolu kontrastovat, nejvhodnější kombinací je černá s bílou. Kombinace není nijak křiklavá a skvěle splní účel, který od našeho outfitu žádáme.

Milujete barvy? Při výběru oděvů si na ně musíte dávat pozor. Pokud chcete svoji postavu opticky zúžit, přizvěte si na pomoc černou nebo tmavší odstíny jiných barev. Světlé a rozzářené barvy mohou upozornit na nedokonalosti postavy. Jste-li se svou postavou spokojení, jste šťastlivci, protože si na sebe můžete obléct téměř cokoliv.

Volný, nebo upnutý oděv?

Na upnutý oděv si ve společnosti troufne jen málokdo, většinou to jsou sebevědomí lidé, kteří vystavují světu na odiv svou pěkně vytvarovanou postavu, na níž makali měsíce v posilovně. Ostatním je něco podobného spíše proti srsti a cítí se nepříjemně. Abychom dokázali svůj den strávit v pohodě, musíme se cítit dobře. Budeme-li však oblečeni v nepadnoucím oděvu, naše pocity z celého dne budou spíše nepříjemné.

Volný oděv nerovná se vytahaný. Oblečení by nám mělo být akorát a mělo by být pohodlné. Většinou se takto podaří vypíchnout i některé přednosti vaší postavy. Máte tukové polštářky v problematických partiích? Není problém, řešení je hned dvojí.

V některých případech se dá pod běžné oblečení obléknout stahovací prádlo a vaše postava se tak opticky upraví. Vy se tak nemusíte za sebe stydět. V jiném případě můžete problém schovat, třeba volnějšími rukávy nebo nohavicemi.

Vždy mějte na mysli, že čeho je moc, toho je příliš. Stejně tomu je i v případě volnosti oděvů, čím upnutější bude, tím se vám ztíží pohyb, čím volnější bude, tím se budete cítit širší.