Z extrému do extrému? Ne!

2. Z extrému do extrému Ne! - Post

Čtete rádi nejrůznější články v časopisech, které vám slibují takřka nemožné? Je spousta lidí, kteří se do hubnutí přesně podle takovýchto „zázračných“ návodů pouští po hlavě a potom se diví. Výsledky často nejsou takové, jaké články slibují. Co si budeme povídat, mnohdy nejsou výsledky vůbec žádné a my se trápíme. Utápíme se v depresích, říkáme si, že nedokážeme ani podle zaručeného postupu shodit a naše sebevědomí je na bodě mrazu.

Hvězdné lákadlo vždy platí

První, co pro nás může být velkým lákadlem, je hvězdné doporučení. Jistě to všichni dobře znáte, máte oblíbeného herce či zpěváka. Tento člověk jako mávnutím kouzelného proutku zhubnul o několik kilogramů, na jeho těle není ani památky po tukových polštářích, sluší mu to a jeho pozitivní náboj nás donutí k tomu podstoupit vše, čím si prošla i dotyčná slavná osobnost.

Pod fotografiemi hvězd jsou často uvedené nereálné diety, o nichž hvězdy nikdy neslyšely a ani se jimi nikdy neřídily. Na fotografiích pracují profesionálové, kteří dokážou hravě odstranit pár kilogramů. Vše pak vypadá důvěryhodně a čtenář potom touží a snaží se. Mnohé takové diety jsou ale také hodně nebezpečné. Vyřazují z jídelníčku člověka spoustu životně důležitých látek, a proto se můžeme setkat s řídnutím kostí, zhoršením zraku, ale objevuje se i mnoho dalších zdravotních problémů.

V konečném důsledku si pak kromě zdraví podlomíte i vzhled svojí postavy. Podobné diety jsou totiž častou příčinou nám dost dobře známého jojo efektu. Není si tedy radno s nimi zahrávat. Hubnutí má často kratší trvání, než následné přibírání, a proto to dopadá tak, že shodíte 2 kilogramy a zpět jich naberete deset.

Diety, které slibují zázračné zhubnutí

Kromě hvězd můžeme v zoufalé situaci slyšet i na takzvané zázračné diety. Často na internetu i v médiích slyšíme či čteme větu: Zhubněte za jeden měsíc xx kilogramů. Aby vše bylo důvěryhodné, vymyslí si inzerenti a autoři podobných článků jímavý příběh člověka, který zaručenou dietu zkusil, zázračně zhubnul a teď už si váhu a postavu jen udržuje.

Takovéto lákající texty jsou velice podezřelé. Drobné zhubnutí očekávat jistě můžete, a to zejména z důvodu, že vám dieta zakáže jíst. Jenže s tím potom souvisí zdravotní problémy, které mohou být až smrtelné. Přesně takovýmto způsobem vznikají dva problémy příjmu potravy, a to anorexie a bulimie.

Ve chvíli, kdy se rozhodnete problém řešit, může být už pozdě. Váš žaludek se totiž zmenšil a bude mu dělat velké problémy navrátit se zpět k původní funkci. Takovéto hubnutí je hodně bolestivé a rozhodně nestojí za to. V okamžiku, kdy se začnete stravovat opět normálně, začnete přibírat a jojo efekt je zaručen.

Správnou dietu vám doporučí jen odborník

Zapomeňte na zázračné diety, nechte si poradit odborníky. Jen tito lidé přesně vědí, co přesně vám pomůže a neuškodí to vašemu zdraví. Využijte tedy této příležitosti, negativní působení na zdravotní stav je téměř vyloučeno.