Zapomeňte na večerní nájezdy na ledničku

2. Zapomeňte na večerní nájezdy na ledničku - Post

Jste zastánci toho, že vlezete do ledničky či spíže pokaždé, když máte chuť na něco dobrého a neberete ohledy na to, o jakou denní dobu se jedná? Všichni víme, že je to krajně nevhodné, ale neubráníme se tomu a často v tom pokračujeme dále. Navíc, když se ohlédneme za tím, co všechno takhle po večerech sníme, rozhodně to neodpovídá tomu, jak bychom se správně měli stravovat.

Ráno moudřejší večera

Přesně jak praví jedno naše přísloví, ráno je moudřejší večera. Co se týče stravování, platí to rovnou dvojnásobně. Avšak většina z nás má toto pravidlo v sobě nějak převrácené, tudíž často dochází k tomu, že si ráno nedáme nic a snažíme se to dohnat večerními či nočními nájezdy na ledničku. Ono totiž naše tělo není hloupé a o to, co mu chybí si dokáže říci.

Většinou to poznáme právě podle toho, že nás chytne mlsná a pošle nás do ledničky, kde se nacházejí nejrůznější pochoutky. Přesně tyto nájezdy jsou však jedním z největších zabijáků našich snah o redukci přebytečných kilogramů a nežádoucích tukových polštářků.

S tímto prohřeškem se však dá velice snadno bojovat i bez toho, abyste na noc svou ledničku nebo spižírnu museli zamykat. Stačí přemýšlet dopředu a uvědomit si, že je důležité potřebnou energii nashromáždit v průběhu dne a postupně ji zužitkovávat jak na práci, tak i na různé pohybové aktivity, jež pomáhají spalovat tuky a některé dokonce dokáží úspěšně vytvarovat i vaše tělo.

Jako správně promazaný motor

Aby vaše tělo fungovalo tak, jak má, měli byste mu dopřát dostatečné množství energie, ale také spoustu zdraví prospěšných látek. Začít byste měli již ráno u snídaně. Ta by měla být nejvydatnějším pokrmem celého dne. A měla by obsahovat co největší množství vitamínů, minerálů a živin. Jen tak vás dokáže pořádně nabudit k aktivitám nejen v práci, ale i potom v průběhu odpoledne.

Měla by být složena z nějakého mléčného výrobku, jenž je nízkotučný. Naším cílem je shodit přebytečné kilogramy, a ne je v sobě neustále ukládat pomocí nekvalitní stravy. Dále by se na vašem stole mohla objevit nějaká zelenina nebo případně ovoce. To se k jogurtu hodí lépe. Zeleninu si spíše dejte k celozrnnému pečivu namazanému nějakou dobrou pomazánkou, obyčejným máslem, či sýrem.

Výběr je jen na vás a vašich chutích. Pochopitelně je důležité doplňovat i tekutiny, proto si dejte třeba skleničku mléka či vody z kohoutku ochucené třeba citronovou šťávou, dát si můžete třeba i čaj či kávu.

V průběhu dne pak bychom měli energii doplňovat. Využít bychom měli dvou svačin, jedna je dopolední, druhá odpolední. Vydatného oběda a večeře na zakončení dne. Rozhodně bychom neměli zapomínat na to, co jsme si již tolikrát přečetli. Měli bychom poslední sousto do svého těla dostat nejpozději 2 hodiny před tím, než půjdeme spát.

Pitný režim nade vše

Jak je vám dobře známo, ani auto na sucho nejezdí. Proč by na sucho mělo fungovat vaše tělo? Potřebuje ke svému procesu dostatek vody, pokud mu ji přestaneme dodávat, tak si ji začne ukládat do zásob. My se pak necítíme dobře. Náš zdravotní stav je také zrovna ne dvakrát dobrý a začínáme se zakulacovat.

Co si budeme povídat, většinou je na vině právě nedostatek tekutin, nebo zdravých tuků v naší potravě. Bez nich to prostě nejde. Jakmile je tělu dodáme, ono se nám odmění tím, že se tyto zásoby začnou ztrácet.