Zlepšete svoje trávení

Mnoho z nás přibírá proto, že naše tělo není schopné správně spalovat a trávit. Strava nám sice snadno a rychle projde žaludkem, ale střeva jsou u některých jedinců línější. U mnohých takovéto problémy mohou nastat z důvodu nesnášenlivosti k některým složkám stravy, jako je třeba lepek, ale u některých z nás jsou potíže při trávení a spalování zapříčiněny tělesnými indispozicemi, které musíme odstranit, abychom mohli zhubnout. Potíže s trávením jsou totiž jednou z příčin toho, proč neřízeně přibíráme.

Vláknina podpoří trávení

Je to stará známá věc a dobrá rada, pokud jsou naše střeva „línější“, je nutné je podpořit. Pro jejich zrychlení a podpoření správné funkce již naše babičky využívaly potravin obsahujících množství blahodárné vlákniny. Ta činnost střev podpoří, navíc společně s ní do těla dostaneme i celou řadu vitamínů a dalších zdraví prospěšných látek, které nám většinou chybí.

Při podobných potížích již naše babičky doporučovaly konzumaci jablek a hrušek, které jsou na vlákninu bohaté. Nicméně jsou bohatými jen tehdy, pokud je jíme i se slupkou, Vláknina je totiž obsažena zejména v ní. Ten, kdo si jablka a hrušky loupe, tak o tuto blahodárnou složku přijde a zároveň s tím přichází i o celou řadu vitamínů, které se nachází ve vrstvě ihned pod slupkou.

O zdravé látky pak přicházíte i v případě, že si ovoce tepelně upravíte. Veškeré látky mají totiž jistou teplotní hranici, při jejímž přesažení se vitamíny a minerály z potraviny odpařují nebo se jinak znehodnotí.

Podpořit trávení můžete i s pomocí doplňků stravy

Máte problém dostat do svého těla dostatečné množství vlákniny? Vaše trávení není dostatečně dobré a vy se trápíte bolestmi břicha a dalšími zdravotními potížemi s tímto spojenými? Pokud ano, tak je tu pro vás ještě jiná varianta pomoci. Pro tu však budete muset jít do lékárny.

Léčivem, které vám pomůže zlepšit trávení, jsou takzvaná probiotika. Jedná se o živé bakterie, které podporují trávení a rozklad potravy ve střevech. Tyto léky hojně předepisují lékaři například po užívání antibiotik, kdy je organismus a metabolismus oslaben a bakterie ve střevech chybí.

Nemusíte však být nutně nemocní a brát antibiotika, abyste mohli probiotika brát. Jsou to volně dostupné tobolky, které dokáží vyřešit problémy s trávením snadno a rychle. Při jejich užívání si jistě povšimnete, že se vám bude i lépe hubnout a výsledek bude znát.

Když už se do užívání probiotik pustíte, mějte stále na mysli, že se jedná o léčivo, a proto se snadno a rychle může stát, že byste se mohli předávkovat, nebo by vám mohlo užívání tabletek jinak uškodit. Je tedy důležité jejich užívání prokonzultovat minimálně s lékárníkem, u kterého tobolky kupujete, a následně přečíst a dodržovat instrukce uvedené v příbalovém letáku, jen tak se vyhnete možným kontraindikacím.