Zhubněte správným stravováním a pitným režimem

3. Zhubněte správným stravováním a pitným režimem - Post

Mnoho žen touží aspoň trošku zredukovat svou tělesnou váhu. První, co udělají, je zahájení drastické diety, jež často hraničí s hladovkou. Tento postup však není dobrý ani pro vaše zdraví, ani pro vaše tělo.

Pokud do svého těla nebudete dodávat to, co potřebuje ke svému provozu, můžete očekávat velké zdravotní problémy a také takzvaný jojo efekt, což není zrovna dvakrát příjemné.

Některé ženy začnou ze svého jídelníčku vynechávat některé potraviny, a to zejména kvůli vysokému obsahu tuku či cukru. Špatné na tom je, že většinou jsou vyřazovány potraviny, v nichž je obsažen „zdravý tuk“.

Pokud do svého těla přestaneme tyto látky dodávat úplně, začne si náš organismus dělat železné zásoby, jež se ukládají v problematických partiích, a to zejména v oblasti zadku a břicha. V tuto chvíli se nemůže člověk divit tomu, že nabírá na váze. Jak tento problém tedy řešit?

Jez do polosyta…

V českých příslovích je obsaženo moudro, kterého bychom se měli všichni držet, avšak jen málokdo se jím řídí. Je jedno, jestli jde o přísloví Jez do polosyta, nebo Snídani sněz sám, o oběd se poděl se svým přítelem a večeři daruj svému nepříteli, mohli bychom jich najít mnohem více.

Nicméně všechny jinými slovy říkají to stejné. Člověk by se neměl přejídat, měl by sníst jen tolik, kolik je nezbytně nutné pro doplnění energie.

Jak je známo přejídání se vede k nežádoucímu přibývání na váze. Zároveň však může nenávratně poškodit zdravotní stav jedince. Z tohoto důvodu bychom měli dávat pozor na to, co jíme a jakým způsobem to jíme.

Strava by měla být dobře rozmělněna, aby nebyl příliš zatěžován a drážděn trávicí trakt. Pokud totiž stravu nerozmělníme tak, aby ji mohl žaludek bez problému zpracovat, musí na řadu přijít orgány, jejichž základní funkcí rozhodně není trávení. Člověk se tedy ve chvíli, kdy nesprávně rozmělní potravinu, cítí nesvůj a je mu těžko.

…pij do polopita

Ano, je to tak, i správný pitný režim má velký vliv na náležité fungování vašeho organismu. Pokud nevypijete za den potřebné množství tekutin, jež si vaše tělo vyžaduje, je možné, že si začne zadržovat vodu, aby o ni v dalších dnech nepřišlo. S tím potom souvisí nežádoucí nabývání na váze.

To však není jediný problém, jenž přináší nesprávný pitný režim, tělo se o vodu dokáže přihlásit i pomocí různých symptomů, které mohou evokovat nástup onemocnění. Nejčastěji se jedná o bolesti hlavy, jež mohou přejít až k migrénám.

Druhým protipólem je potom přepíjení. Lidé jsou schopni často vypít spoustu litrů nekvalitních tekutin. Tím rozumějme sycené sladké nápoje, které mají na tělo spíše opačný efekt – cítíme větší žízeň, a to zejména v letních měsících. I v tomto případě si tělo ukládá vodu v sobě, aby netrpělo dehydratací.

Člověk by správně měl tekutiny doplňovat z neperlivých zdrojů, jež nejsou obohaceny o přidané látky. Nejčastěji se jedná o neperlivé balené vody nebo vodu z kohoutku. Jen čistá voda je tou správnou živou tekutinou.