Zapomeňte na vynechávky

3. Zapomeňte na vynechávky - Post

Již několikrát jsme ve svých článcích apelovali na to, že si naše tělo dokáže říci o potřebné živiny, jež mu chybí. Je jedno, zda se jedná o zdravotní potíže, jež se mohou projevit po vynechání určitého zdroje pro život důležitých živin.

Tělo se může přihlásit i tím, že začne nepřirozeně nabývat tukovou hmotu či v sobě zadržovat další živiny. Ve skutečnosti si můžeme naše lidské tělo představit jako tělo velblouda. I on si totiž dokáže v sobě uchovat dostatečné množství živin a vody pro to, aby dokázal přežít po určitou dobu v horké poušti.

Zapomeňte na velblouda

Myslíte si, že si můžete stejně jako velbloud dovolit vynechat na určitou dobu ze svého jídelníčku určitou potravinu či snížit objem tekutin, jenž vypijete za celý den? Určitě na tento postup zapomeňte, protože s ním souvisí spousta zdravotních komplikací, ať už se jedná o bolesti hlavy, jež mohou přejít až v silné migrény, nebo třeba žlučníkové či ledvinové kameny. Všechny tyto problémy jsou hodně bolestivé a většinou si za jejich vznik může člověk sám.

S tím, že si budete hrát na velblouda, nic nevyřešíte. Ač si myslíte, že tímto způsobem můžete zhubnout, opak je bohužel pravdou. Tím, že se budete omezovat na jídle a tekutinách, rozhodně svého cíle nedosáhnete, spíše své snahy ještě podkopete. Váš organismus se totiž opravdu může začít chovat jako tělo velblouda.

Pomalu a jistě v sobě začne ukládat jak vodu, tak i živiny, jež do svého organismu nepřijímáte. Vaše nežádoucí činnost tak začne být viditelná již na první pohled. Projevů si můžete povšimnout v oblasti břicha, hýždí a stehen.

Jak se může projevit nedostatek?

Jak už jsem poznamenala výše, nedostatek se může projevit různými bolestivými zdravotními problémy, ale také tělesnými projevy. Tímto myslíme právě nabírání na váze. V oblasti břicha se nám mohou vytvořit nepěkné faldíky, jichž bychom se rádi zbavili a často si nevíme rady s tím, jak to provést. Stejně to máme i v oblasti hýždí. V obou partiích se pak mohou tvořit nepěkné strie, jež mohou praskat, a nakonec být i bolestivé. Na stehnech se nám pak tvoří nevzhledná celulitida.

Jak problém řešit?

Na závěr si představíme způsob, jak se těmto problémům vyhnout. Co pomáhá zamezit velbloudímu efektu? Jedná se o postup, jenž vám může pomoci snížit i vaši tělesnou hmotnost a zhubnout.

Ve skutečnosti je to velice jednoduché. Stačí pouze jíst tak, jak se má. Abyste mohli dosáhnout kýženého cíle, budete se muset stravovat pravidelně a v malých porcích. Pokrmy by měly být složeny ze zdravých potravin, jež budou bohaté na všechny zdraví prospěšné látky. Zejména tedy na zdravé tuky, vlákninu, vitamíny a minerály.

Častější stravování v malých porcích patří ke zdravému životnímu stylu. Váš jídelníček by se měl skládat ze tří hlavních jídel a dvou svačin. Pokud se této zásady budete držet, budete mít po celý den dostatečný přísun živin a tekutin. Vaše tělo tak nebude mít chuť v sobě hromadit látky na horší časy a vy tak budete pomalu a jistě redukovat přebytečné kilogramy.