Malé změny nejsou tak bolestivé

Začátky hubnutí jsou vždycky náročné, hlavně tedy pro ty, kteří si celý život dopřávali a užívali si pochoutek, které nyní s největší pravděpodobností ze svého jídelníčku budou muset vyeliminovat. Přesně toto je jeden ze strašáků, který ale nebude tak hrozný, pokud budete postupovat pomalu a obezřetně.

Naskakovat do vlaku za jízdy se nevyplácí

Jste zvyklí na určitý standart a jeho omezení pro vás znamená velké útrapy? Že už jste někdy zkoušeli hubnout, ale nikdy to nevyšlo? Je-li tomu tak a hubnutí pro vás znamená potíže a ztráty, vězte, že jste něco dělali špatně.

Nešli jste do hubnutí příliš rychle? Rychlé změny totiž nesvědčí ani našemu tělu, ani psychice. Ti, kteří se odbývají většinou působí na své okolí nepříjemným dojmem a často reagují na podněty podrážděně.

Když ale nebudete na sebe příliš hr a začnete na sobě pracovat s rozmyslem, obezřetně a pomalu, máte s největší pravděpodobností nakročeno k výborným výsledkům, o kterých se vám dosud ani nesnilo. Hubnutí je proces, který trvá dlouho a navykání na nový způsob života a stravování by měl probíhat postupně.

Nemělo by to vypadat tak, že se v jednom okamžiku rozhodnete, že zhubnete a během pěti minut svoje stravovací návyky a životní styl změníte do posledního detailu. O tom to určitě není. Chce to pomalé krůčky a střídmé našlapování.

Třeba ohledně jídelníčku, nechte si jej odborníkem zpracovat, ale najíždějte na něj po malých krůčcích. Nejprve začněte snídaněmi, ve chvíli, kdy si zvyknete na novou chuť a složení, můžete pokračovat dalším chodem. Zapomenout byste však neměli na to, že každý den byste měli konzumovat minimálně 5 jídel. Čím menší porce, tím lépe, protože se vaše stravování zpravidelní a budete jíst tak, jak máte.

Pomalu začněte i s cvičením

Ano, i cvičení má svoje podmínky. Rozhodně byste hned na začátku neměli přeceňovat svoje síly. Když třeba vyrazíte na procházku, pro začátek plně postačí malý okruh. Není dobré se hned pustit na kilometrové turistické výpravy.

Stejně tak by to mělo být i se cvičením v posilovně či tělocvičně. Začněte jednoduchými cviky, které znáte ze školních let. U nich totiž máte jistotu, že se vám při jejich provádění nic nestane. Kdybyste totiž ihned začali náročnými cviky, mohli byste si hodně ublížit.

Pokud se vydáte do posilovny, zkuste se domluvit s někým ze svých přátel, kteří již posilovnu navštěvují. Věřte, že pokud si nebudete v něčem jistí, oni vám určitě poradí a pomohou. Ukážou vám cviky, které vám pomohou vytvarovat postavu a spálit tukové polštářky, které se vám usadily v problematických partiích.

Ve skutečnosti onen tuk je jakýmsi pohonným motorem, který vaše tělo nabudí. Spalováním tuku totiž získáváte energii potřebnou pro růst svalů. Tímto vcelku snadným způsobem se tedy zbavíte nevzhledných tukových polštářů a vyměníte je za nádherně vypracované svalnaté tělo.