Chlorella, superpotravina podporující hubnutí

Jistě jste už někdy v posledních měsících slyšeli pojem superpotravina. Pokud ne, tak nám dovolte jej aspoň trošku přiblížit. Superpotravina je taková potravina, která vašemu tělu v žádném případě neublíží. Spíše má spoustu funkcí, které blahodárně působí na zdraví člověka a podporuje snahy o zhubnutí. Takovéto potraviny vaše tělo potěší a oblaží nejen již zmíněnými podpůrnými účinky, ale i výbornou chutí.

Nebojte se objevovat

Mnozí z nás se při nákupu potravin striktně drží toho, co znají. Bojí se jakéhokoliv objevování, avšak nevědí, jakou chybu dělají. Mnohé superpotraviny mají zvláštní název, ale jejich chuť a zároveň blahodárné složení stojí za ochutnání. V obchodech najdete spoustu takovýchto potravin. Mnohé z nich se zdají nové, ale když je ochutnáte, zjistíte, že jejich chuť již dávno znáte.

Se superpotravinami se naučili pracovat kuchaři v mnoha restauracích a pro jejich výbornou chuť je často a velice rádi přidávají do běžných jídel, která si můžete z jídelních lístků objednat. Chuť superpotravin často ozvláštňuje běžná jídla a dodává jim určitý stupeň originality. Věřte, že i vy můžete být v kuchyni originální a můžete si připravovat pokrmy, které pohladí po jazýčku a nebudou cenově tak nákladné, jak jste si asi představovali.

K superpotravinám se řadí i chlorella, které bude věnován tento článek. Jedná se o pochoutku, která je velice oblíbenou a chutnou přísadou mnoha jídel. Může tedy potěšit i vás ve vašem oblíbeném pokrmu. Zajistí vám zdraví a zároveň i zdravý a přirozený způsob hubnutí, a to přírodní formou. Žádná chemie, žádná nutnost užívání jakýchsi tobolek, nic.

Čím je chlorella tak unikátní?

Že jste o této potravině ještě neslyšeli? Jedná se o řasu, která roste ve sladkých vodách. Její účinky jsou oslavovány nejen na poli hubnutí a zdravé výživy, ale ocení je i ti, kteří posilují a snaží se svou postavu vytvarovat. Řasa je totiž unikátní svým vysokým obsahem bílkovin. Kromě těchto látek je bohatá na vitamíny, minerály a další zdraví prospěšné látky. Jelikož se jedná o zelenou rostlinu, pyšní se také obsaženým chlorofylem.

Zelené barvivo rostlin je výborným prostředkem proti nejrůznějším zánětům. Řasa by se měla dostat také do jídelníčku našich ratolestí, protože v sobě obsahuje růstový hormon, který jim pomůže snadno růst. I dospělý jedinec však tento hormon potřebuje, protože kromě růstu je nutné, aby byla zajištěna i zdravá regenerace a obnova svalů. Také z tohoto důvodu ocení účinky rostliny kulturisté a příznivci dalších sportovních aktivit.

Proč je tak dobré chlorellu zařadit do dietního jídelníčku?

Jak jsme již poznamenali výše, v této řase je vysoký obsah bílkovin, které pozitivně ovlivňují hubnutí. Pro tento proces jsou ale důležité i další látky a jednou takovou je vláknina, která pozitivně ovlivňuje trávení.

Čím lépe bude vaše tělo trávit a spalovat přijatou potravu, tím více bude mít energie pro metabolismus a tím méně se ve vašem těle uloží přebytečných tuků a dalších odpadních látek, které nelichotí vaší postavě a zároveň nejsou příznivé pro váš zdravotní stav. Čím více potravin obsahujících tyto dvě látky do svého jídelníčku zařadíte, tím větší je pravděpodobnost, že s jejich pomocí efektivně zhubnete.