Syrovou stravou proti usazeným tukům

1. Syrovou stravou proti usazeným tukům - Post

Přemýšleli jste někdy o tom, z čeho se skládá vaše strava, kterou konzumujete pravidelně dnes a denně? A ruku na srdce, jak dlouho uvažujete o tom, jakým způsobem si danou potravinu připravíte? Obě tyto otázky ovlivňují to, jak vypadáme. Usazování tuků v problematických partiích a naše tělesná váha jsou jedním z indikátorů toho, jak kvalitní stravování a celkově i stravovací režim máme.

Usmaž, upeč, podus…

Jak jsme již uvedli výše, jedním ze zajímavých indikátorů zdravého stravování je způsob jeho přípravy. Ten pak zároveň souvisí i s tím, zda budete po konzumaci pokrmů přibírat, nebo naopak budete držet svou linii. U většiny z nás dochází zejména k prvnímu jevu, přibíráme a nevíme proč a jak proti tomu bojovat. Zkoušíme všechno, ale často to nijak nepomáhá, protože problém tkví v něčem jiném, než si myslíme.

Doba přípravy je nejčastěji pro každého amatérského kuchaře velice důležitým faktorem. Jde tak stranou přemýšlení nejen o zdravosti celého pokrmu. Kromě zdraví jde pak stranou i naše figura. Hlavní je, že máme rychle uvařeno a můžeme si téměř ihned pochutnat na našich oblíbených pochoutkách.

K nejčastějším způsobům tepelné přípravy patří například smažení. Málokdo si však uvědomí, že kromě tuku obsaženého v samotné potravině se přidává také mastný olej. Můžeme tedy s klidným svědomím říci, že tak můžeme nejen přibírat, ale také se může postupně zhoršovat náš zdravotní stav.

Stejný problém může vznikat i při pečení tučných pokrmů, které tuk při pečení vypouští. Na druhou stranu se ale jedná o zdravější variantu tepelné přípravy. Nejzdravější formou pak beze sporu je vaření na páře či dušení. Obě varianty dokáží zachovat v připravovaném pokrmu všechny důležité látky a zůstane jim také jejich chuť.

Syrová strava = dietní strava

Nejzdravější formou stravy je v mnoha případech ta syrová. Ta se v poslední době stává moderní a u většiny lidí už se takzvaný raw food nejen dostal do povědomí, ale také je jejich životním stylem. Bez syrových pokrmů nedají ani ránu. Jelikož spousta vyznavačů raw foodu chce shodit přebytečné kilogramy, jež nabyli dřívějším nezdravým stravováním, vznikla i raw food dieta.

Pokud se pro syrovou stravu rozhodnete, budete muset oželet veškeré formy tepelné úpravy a mimo jiné také komerčně zpracovávané potraviny, jež nám mohou v syrovém stavu často přivodit zdravotní potíže. O raw foodu můžeme konstatovat, že se jedná o nejstarší způsob stravování, takže se člověk začíná vracet do doby svých dávných předků.

Velkou výhodou syrové stravy je to, že se nejedná o žádnou drastickou redukční dietu. Jelikož syrové potraviny v sobě ukrývají spoustu vitamínů, minerálů a další zdraví prospěšné látky, můžete si v průběhu diety povšimnout zlepšení svého zdravotního stavu. Pusťte se tedy do této nenáročné formy diety a utužujte své zdraví. Věřte tomu, že budete mnohem spokojenější.