Zapomeňte na vražedné hladovky

Většina z nás, pokud chceme okamžitě zhubnout, přemýšlí v radikálních a často naprosto extrémních rovinách. Nevidí to, že by si mohli ublížit, natož pak nejisté výsledky v budoucnosti. Přemýšlíme o současnosti, ale budoucnost nijak neřešíme. Přitom by to v případě hubnutí mělo být právě naopak. Měli bychom si klást otázky, co je pro naše tělo dobré a co funguje i do budoucna.

Dieta bez hladu

Každá správná redukční dieta by měla být sestavena tak, aby vás nijak neomezovala, a vy jste při jejím držení neměli pocity hladu. Pokud tomu tak není, tak byste ji měli ukončit, a to okamžitě. Takzvané hladovky ještě nikdy nikomu neprospěly a jediné, co se jim daří velice dobře, je kazit zdraví.

Přitom bychom to měli mít obráceně, správná dieta by nám měla pomoci udržet si nejen štíhlou linii, ale také by měla podpořit naše zdraví.

Některé z nich jsou dokonce tak dobře propracované, že vám při jejich držení nechybí v průběhu dne energie a jako bonus při ní do svého organismu dostanete množství vitamínů, minerálů a dalších zdraví prospěšných látek. Najedené tělo je spokojené, naladěné na další výkony a plné energie.

Nejčastější dietou tohoto typu je takzvaná krabičková. Malé krabičky vás nutí jíst v menších porcích, nehltat a jídlo si vychutnávat. Svým způsobem se touto formou dostáváme zpět ke zdravému způsobu stravování.

V krabičkách nechybí žádná důležitá složka naší potravy a najdeme v ní obsažené všechny druhy potravin, od zeleniny a ovoce přes lehké přílohy a saláty až po maso. Tento dietní způsob stravování člověka nijak nevysiluje a zároveň ho vede k častějšímu konzumování zdravých jídel.

Co dokáže hlad s organismem?

Jistě to znáte, ten nepříjemný pocit, když vám kručí v žaludku a vy nevíte co s tím. Jednak je to nepříjemné vám, ale když to zaslechne vaše okolí, je oheň na střeše. Pokud budete držet hladovky, tento pocit budete mít každou chvíli a rozhodně se nebudete cítit ani trochu dobře. Do toho všeho vás jistě začne bolet břicho a s tím většinou také přicházejí zdravotní problémy a nejrůznější onemocnění.

Když se na to pak podíváme z druhého úhlu pohledu, a to z toho, že se budete snažit tímto způsobem zhubnout, koledujete si nejen o to, že spíše přiberete, ale také o případný jo-jo efekt. Zpočátku se vám totiž může povést něco málo shodit, ale rozhodně to není trvalý stav. Jistě si kladete otázky, proč není dobré náš organismus vyhladovět.

Kromě již výše zmíněných důvodů, je tu také to, že si vaše tělo začne v důsledku šoku dělat zásoby toho, co by mu mohlo chybět. Jelikož je organismus hladověním oslabený a unavený, často je nucen sahat právě do utvořených zásob. Hladovky jsou často také příčinou usazovaní vody v lidském organismu. Důvodem je, že váš metabolismus je zpomalený na minimum a nestíhá spalovat.