Zhubněte, vytvarujte postavu a pobavte se

2. Zhubněte, vytvarujte postavu a pobavte se - Post

Cvičíte rádi, ale stereotypní cviky z hodin tělesné výchovy už nejsou nic pro vás? Rádi byste zhubli, vytvarovali si postavu, a ještě se při tom pobavili? Že si nedokážete představit, že by se to dalo skloubit dohromady? Ono to jde a překvapivě snadno, pojďme se na to spolu podívat.

Navštivte neobyčejnou tělocvičnu

Školní tělocvičnu si dokáže hravě představit každý z nás. Pro to, aby nás cvičení bavilo, bychom měli ale najít takovou tělocvičnu, která nám bude vyhovovat a budeme se v ní cítit dobře. Útulné tělocvičny se většinou nacházejí ve velkých sportovních centrech a většinou nabízí bohatý zábavný program. Na své si přijde téměř každý.

Pokud si rádi zahrajete nějaký ten sport, najdete zde také bohatou nabídku různých kolektivních sportů. Zahrát si můžete basketbal, volejbal, fotbal, hokejbal a spoustu dalších. Tenisté, badmintonisté a milovníci rychlého squashe objeví vhodná zákoutí i pro sebe. Tím to ale nekončí.

Pokud rádi tancujete a máte ve svém těle rytmus, můžete se zúčastnit nejrůznějších tanečních kurzů. Tradiční tance se nejčastěji vyučují v kulturních domech, ale ty sportovní vyžadují speciální vybavení. Prostory většinou obsahují zrcadla pro snadnější koordinaci větších tanečních celků, dále pak jsou třeba nejrůznější bloky a další podobné pomůcky. Můžete tedy využívat velkého množství podpůrných prostředků, jež vám pomohou snáze a rychleji zhubnout.

Mnohdy ale pro shození přebytečných kilogramů stačí málo. Zvolíte-li třeba zumbu, powerjógu či podobné aktivity, půjde to téměř samo. Při cvičení se pěkně zapotíte, v případě zumby tomu tak bude z důvodu vysokého tempa, powerjóga je klidnější než zumba, ale cvičí se v teplém prostředí. Troufneme si tedy tvrdit, že si doslova svou vysněnou postavu vypotíte.

S tyčí zhubneš snadněji

V nedávné době se začala do českých tělocvičen dostávat aktivita, která v některých vyvolává negativní emoce, jiní ji zase vyzdvihují a vysoce si ji cení. Jedná se o takzvaný pole dance. Že o této formě cvičení slyšíte poprvé? Pokusíme se vám v několika slovech vysvětlit, o co jde.

Pole dance, jinými slovy tanec na tyči, je v poslední době velice oblíbenou aktivitou, a to nejen u žen. Stále častěji si ji užívají i mnozí muži. Cvičence láká to, že při cvičení mohou vcelku rychle, ale za to s velkým úsilím, shodit přebytečné kilogramy a spálit uložené tuky.

Všichni, kteří cvičí, se pyšní krásnou vysportovanou postavou a vyrýsovanými svaly. Často mají velkou sílu v rukou, ale i v nohou. Jejich pohyby jsou velice ladné a mají určitý rytmus. Určitě tedy stojí za to, tuto aktivitu vyzkoušet, protože s ní určitě dojdete docela rychle kýženého cíle.

Není se za co stydět

Nezasvěcení lidé vidí v pole dancu pouhý tanec u tyče a přirovnávají ho k tanci v baru. Nicméně se jedná o novější sportovní odvětví a rozhodně to nemá s erotikou jako takovou nic společného. Sportovci se snaží dosáhnout co nejestetičtějšího provedení, aby vyhráli v soutěži. Jednotliví cvičenci se pak často mezi sebou i trumfují a snaží se do svých sestav zakomponovat stále obtížnější prvky.