Blahodárný mok – voda

V některém z předchozích článků jsme psali o tom, že nedostatečný příjem tekutin do organismu není zdravý a ani vhodný, pokud hubnete. Mnozí z nás nemohou zhubnout, a to i přesto, že se snaží stravovat zdravě a v malých porcích.

Z toho důvodu se rozhodnou omezit i pravidelný pitný režim, což není zrovna dobrým řešením. Jedná se o velkou zátěž pro vaše tělo, která navíc může vést až ke smrtelné dehydrataci. S tím by si nikdo z nás neměl zahrávat.

Zavodnění může mít i jiný důvod

Pokud máte pocit, že jste zavodnění a z tohoto důvodu neustále přibíráte na váze a nemůžete shodit, na vině může být i něco jiného. Nemusí se jednat nutně o problém toho, že byste hodně pili.

Zádrhel může být někde jinde, ať už se jedná o zdravotní potíže spojené se špatnou funkcí ledvin a močového měchýře, nebo o špatný způsob dodržování pitného režimu. Ano, i nedodržování správného pitného režimu může přejít ve velký problém.

Nepřijímáte-li v průběhu dne dostatečné množství tekutin, vězte, že váš organismus si najde způsob, jak se k tekutinám dostat. Stačí, abyste několik dní pitný režim nedodržovali a budete mít velký problém. Voda se vám začne ukládat v těle. Váš organismus se tak stane jakýmsi pomyslným hydrantem, z něhož pak v případě nedostatku bude tekutina čerpána.

Tímto způsobem si pak můžete zadělat i na zdravotní potíže, a to na špatnou funkci ledvin a močového měchýře. Naše tělo je propojený systém, v němž všechno se vším souvisí, a proto je důležité, aby každá jeho část správně fungovala a dostávala proto tolik důležité a potřebné látky, bez nichž by to nešlo.

Nejlepší nápoj na světě – čistá voda

Jen málokdo z nás si umí představit, že by pil jen čistou vodu bez žádné příchutě a nenasycenou. Mnozí z nás jsou zvyklí na nápoje plné bublinek s oblíbenou značkou. Je jedno jakou. Avšak jen málokdo si uvědomuje, že přesně tyto nápoje jsou největšími zabijáky hubnutí.

Ač na svých etiketách nosí nápis Zero, protože dle všeho mají obsahovat 0 % cukru i tuku, většinou tomu tak není. Dalším problémem je i související vysoký glykemický index, který automaticky nabádá k tomu, aby člověk takovýchto nápojů vypil co nejvíce a případně, aby jedl a doplňoval energii i jiným způsobem. Tímto způsobem si rychle utvoříte závislost na takovýchto nápojích a konstantně s tím budete i přibírat na váze.

Dalším produktem, na který si můžete snadno utvořit závislost, jsou energetické nápoje, kterými se často dopujeme v případě, že jsme unavení a potřebujeme vydržet co nejdéle čilí. Nejenže jsou tyto nápoje záškodníkem při hubnutí, ale oni škodí i zdraví, proto bychom se jim spíše měli velkým obloukem vyhnout.

Nejlepší tekutinou, kterou svému tělu můžete dopřát, je dobrá, čistá a pramenitá voda. Klidně postačí i voda z kohoutku. Ta vás osvěží a pomůže vám pročistit organismus. Denně byste jí měli vypít kolem 2 až 3 litrů. Každý z nás to má jinak. O konkrétním objemu rozhoduje konstituce vašeho těla.

Většinou si i ono samo řekne, zda ještě potřebuje, či nikoliv. Pijte vodu plnými doušky a vězte, že budete zdraví a dopomůžete si tak ke krásné siluetě, protože se ve vás nebudou hromadit přebytečné tekutiny, ani jiné škodlivé látky, které potom nepůsobí dobře, pokud toužíte zhubnout.