Hubnutí a „hubnutí“

Mnozí z nás si řekli, že začnou hubnout. Ruku na srdce, kolik z vás s tímto nelehkým procesem opravdu začalo? Věřte tomu, že toto číslo bude pravděpodobně mnohem nižší, než by tomu mělo být. Pokud ale chceme něčeho dosáhnout, měli bychom si za tím jít a nevzdávat to hned ve chvíli, kdy si myslíme, že je to na nás až moc velké sousto.

Naším heslem v boji s přebytečnými kilogramy a tukovými polštářky by mělo být: „Ten, kdo utekl z boje, ještě žádnou bitvu nevyhrál.“ Neutíkejte a postavte se všem výzvám čelem.

Aktivně na své postavě pracuj a zhubneš

Ti z vás, kteří se odhodlali k tomu, že se svou postavou něco udělají, mají za sebou již ten nejtěžší krok. Proč nejtěžší? Protože ono uvědomění si a prozření a následné začátky jsou nejobtížnější. Musíme si uvědomit, jak správně hubnout a rozvrhnout si naše plány a kroky, jak budeme v našich snahách postupovat.

Ač je to velice náročné, dá se to zvládnout. Někdo to dokáže sám, jiný si vezme k ruce odborníka, který mu poradí, jak změnit životní styl, aby byl co nejúčinnější. Nikomu z nás se nechce vynakládat spoustu energie na něco, co nám bude v konečné fázi k ničemu.

Pro každého jsou různé kroky rozličně náročné. Někdo má problém popasovat se se změnou jídelníčku, jiný zase bojuje s nedostatečným množstvím pohybu, které je nutné napravit. Čím více se totiž budete pohybovat, tím dříve se dočkáte krásné postavy. Pohyb na čerstvém vzduchu vám navíc krásně pročistí mysl a dodá vám pozitivní energii, jež je důležitá.

Mysli pozitivně

Ten, kdo myslí negativně, si většinou přivolává pravý opak toho, co by si přál. Negativismus může hojně ovlivnit výsledky, ať už se jedná o životně důležitá rozhodnutí, nebo o splnění snů a cílů, které si vytyčíte třeba právě v rámci hubnutí. Pozitivní myšlenky vám mohou hodně pomoci. Pokud si sepisujete seznam důležitých bodů, kterých se chcete v průběhu hubnutí držet, pozitivní přístup by měl být na nejvyšších příčkách.

Díky pozitivním myšlenkám vás nemůže nic rozházet. Dokonce ani negativní přístup ostatních vás nedostane na lopatky. Říkejte si, jak jste dobří, že vše zvládáte. Jakmile do své mysli dostanete větu: Zvládám to. Máte nakročeno pravou nohou k výsledkům, o kterých se ostatním může třeba jen zdát. Proč? Protože málokdo se dokáže naladit na pozitivní vlnu myšlení.

Pseudohubnutí není dobré

Někteří z nás si řeknou, že chtějí zhubnout, ale nemají tak pevnou morálku a vůli, aby to vydrželi a svým předsevzetím dostáli. Většina z tohoto počtu ví, že by zhubnout potřebovala, ale buď neví, jak na to správně jít, nebo se k hubnutí nedokopou.

Nicméně je tu i spousta takových lidí, kteří před kolektivem mluví o tom, jak skvěle hubnou, že drží drastickou dietu. Potom je vidíte, jak vyjdou z obchodu a cpou se sladkostmi a dalšími podobnými „zdravými“ pochoutkami. Uvažte sami, že takovýto způsob hubnutí není zdravý ani pro vás, ani pro vaše okolí, které tímto postojem demotivujete od jejich hubnoucích cílů.

Před tím, než začnete s hubnutím, si uvědomte, zda půjdete těžší, ale zato zdravější cestou, nebo se vydáte cestou kontraproduktivních pseudohubnoucích praktik, které vám budou k ničemu.