Zamilujte si svou postavu a vykašlete se na komplexy

Jistě si dobře pamatujete na to, že když nemáte něco rádi, tak se vám dané úkony dělají mnohem hůře, pomaleji a nebaví vás. Stejně tak tomu je s vaší postavou. Odmítnete-li ji a nebudete-li ji mít rádi, ona se vám odmění tím, že se odmítne změnit.

Jedinou účinnou cestou, jak se dostat ke změně, je přijetí sebe samého. Přeci jen, každý jedinec vypadá jinak, téměř nikdo o sobě nemůže říci, že je ideálem krásy. Jeho kouzlo však tkví v tom, že dokázal přijmout svoje tělo se všemi přednostmi, ale i chybami.

Učiňte z nedostatků přednosti

Když se správně vyzdvihne to, o čem jsme si původně mysleli, že je to chybičkou na naší kráse, můžeme zaznamenat obrovskou proměnu. Pochopitelně máme na mysli proměnu k lepšímu. Ono totiž, když se vykašlete na všechny komplexy, kterými se většinou zbytečně trápíte, zjistíte, že vaše postava není tak špatná, jak jste ji viděli vy sami.

Již několikrát jsme na našich stránkách zmínili fakt, že pomocí oblečení můžeme s naší postavou učinit doslova zázraky. Jednak můžeme upozadit nedokonalosti a části těla, které se nám líbí, se dají naopak krásně vyzdvihnout. Pokud je vaší problematickou partií oblast břicha, nebojte se, i tento problém se dá šikovně zamaskovat. Postará se o to například černá barva, která zeštíhluje, nebo vodorovné proužky.

Oblast hýždí a stehen se dá také krásně schovat. Když si na sebe obléknete dlouhé tričko či halenku, kterou necháte splývat přes zadek a vrchní část stehen, budete se divit. Stačí jen objevovat a zkoušet, co by se vám mohlo hodit a co by pomohlo. Móda a odívání se pro vás jistě časem stanou i skvělým koníčkem.

Zajímavé outfity vám mohou krásně zpestřit den, ale také zlepšit náladu. On je totiž rozdíl, jestli se budete trápit tím, že se ve svém vlastním těle necítíte tak, jak byste se cítit chtěli. Nebo jestli si ho oblíbíte a budete se brát takoví, jací jste.

Zapomeňte na frflání

Mnozí z nás svou nespokojenost nedokáží projevit jinak než tím, že si neustále stěžují. Tím pádem často svoje okolí akorát obtěžují a pobuřují. Než se tedy do podobných praktik pustíte, zkuste se zamyslet nad tím, co byste na své situaci mohli změnit. Je toho jistě mnoho, a to počínají jídelníčkem a konče trávením volného času.

V první řadě byste si měli odpovědět na otázku, co je vlastně vůbec špatně a jak se daných potíží s postavou zbavit. Nejjednodušší je, říci si, že postačí obyčejná dieta. Komu se ale do takovéhoto trápení chce? Upřímně, máme za to, že téměř každý člověk spíše zůstane u toho, že se bude vnitřně užírat a bude mnohem více zakomplexovaný. Diety nemá téměř nikdo rád a my se tomu nemůžeme divit.

Omezují nás, navíc jsou neúčinné. Působí jen chvilku, a nakonec se nám vše vrátí i s úroky prostřednictvím jo-jo efektu. Zkuste se toho vystříhat a raději se pokuste mít svoje tělo rádi. Pokud si ho oblíbíte, bude se vám s ním mnohem lépe pracovat a máte mnohem větší naději na to, že opravdu shodíte.